Avaleht Majandus Nortalist sai Ajujahi suurtoetaja
Nortalist sai Ajujahi suurtoetaja

Nortalist sai Ajujahi suurtoetaja

Nortalist sai Ajujahi suurtoetaja
Foto: Ajujaht

Baltikumi suurim tarkvaraettevõte asus ettevõtluskonkursi Ajujaht suurtoetajaks. Ajujahti korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest, konkursi partner on SEB.

Nortali juhi ja Ajujahi žürii liikme Priit Alamäe sõnul on väga oluline ettevõtlusvaimu tõstmine ning tunnustamine Eesti ühiskonnas.

„Usume, et Ajujahil on selles pingutuses oluline roll ja meil on hea meel selle initsiatiiviga kaasas käia. On oluline, et nendest ideedest kasvaksid välja võimeka meeskonnaga jätkusuutlikud ja ekspordivõimega ettevõtted, mis toetavad nii Eesti majanduse arengut kui ka Eesti kuvandit innovaatilisest ja nutikast e-riigist,” ütles Alamäe. Ka Nortal on tema sõnul olnud kasvulavaks paljudele innovaatilistele lahendustele, näiteks väga konkurentsivõimelised tarkvaraettevõtted ZeroTurnaround ja Plumbr, mille toodete abil säästavad paljud olulised ja suured organisatsioonid üle maailma nii raha kui aega.

EASi ettevõtluse- ja innovatsioonikeskuse direktor Aivar Roop tervitas Nortali otsust.

“Meil on hea meel on näha Nortalit toetamas alustavaid ettevõtteid. Tegemist on ettevõttega, kes on end ise Eestis üles töötanud ning on täna saanud tõeliseks tegijaks nii meie regioonis kui ka juba maailma kaugemates paikades,” ütles Roop.

Ajujahi partneri SEB äriinnovatsiooni juhi Mart Maasiku sõnul on Nortali otsus hea näide sellest, kuidas erasektor suurendab oma panust Eesti ettevõtluskeskkonna arengusse.

“Ajujahist on saanud seitsme aastaga traditsioon. Usun, et toetades ja julgustades uuendusmeelset ettevõtlikkust tugevdame ka siinse ettevõtluse konkurentsivõimet,” ütles Maasik.

Ajujahi 8-osaline telesaade jõuab Eesti Televisiooni eetrisse alates 17. märtsist ning päädib superfinaaliga 7. mail. Teležürii liikmed on Aivar Roop (EAS), Mart Maasik (SEB), Priit Alamäe (Nortal), Indrek Kasela, Andrei Korobeinik ning Heldur Meerits.