Avaleht Äri OTSETOETUSED MAJUTUSETTEVÕTJATELE I EAS avab taas turismisektori kahjude hüvitamise taotlemise
OTSETOETUSED MAJUTUSETTEVÕTJATELE I EAS avab taas turismisektori kahjude hüvitamise taotlemise

OTSETOETUSED MAJUTUSETTEVÕTJATELE I EAS avab taas turismisektori kahjude hüvitamise taotlemise

Vastavalt valitsuse otsusele hakkab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alates homsest pakkuma otsetoetusi majutusettevõtjatele, reisiettevõtjatele, turismiatraktsioonidele, konverentsikorraldajatele, rahvusvahelise liiniveo korraldajatele ning turismiteenuse pakkujatele, sealhulgas giididele.

„Kevadel välja töötatud kriisitoetused, mis olid suunatud nii turismi- kui väikeettevõtjatele, arvestasid üsna täpselt sihtgrupi suurusega. Mõnes meetmes oli nõudlus aga väiksem ning neis tekkinud kasutamata vahendid saame nüüd turismisektorile suunata. Toetuste eesmärk on abi pakkuda nendele turismiettevõtjatele, keda ei olnud kevadise kriisitoetuse sihtgruppide hulgas ning nendele sektori osadele, kelle säilimine on turismi taasavanemisel kriitilise tähtsusega, kuid kes on erinevatest piirangutest jätkuvalt enim mõjutatud,“ ütles väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem. „Kevadel töötas EASi toetuste keskus lühikese aja jooksul läbi tuhandeid taotlusi ning usun, et ka nüüd jõuavad toetused kiiresti ettevõtjateni,” lisas Siem.

Toetuste sihtgrupiks on majutusettevõtjad, atraktsioonid, turismiteenuste pakkujad, giidid, rahvusvahelise liiniveo korraldajad, konverentside korraldajad ja IATA akrediteeringut omavad reisiettevõtjad. Turismisektori kriisiabist otsustas valitsus 200 000 eurot suunata kontsertide korraldajatele, kellele toetuse tingimused töötab välja ja toetusi väljastab Kultuuriministeerium. Turismisektorile suunatud kriisikahjude osalise hüvitamise toetust saab üks ettevõte saada üks kord, seega varem toetust saanud ettevõtted uuesti toetust taotleda ei saa. Teistkordset toetust taotleda saavad ainult IATA akrediteeringut omavad reisiettevõtjad.

Kriisitoetuste suurus ettevõtja kohta jääb vahemikku 2000-60 000 eurot sõltuvalt ettevõtte tegevusvaldkonnast, suurusest, käibekaotusest, riigile tasutud tööjõumaksudest ja vajadustest kriisiperiood üle elada. Turismiteenuse pakkujatele ning giididele on määratud eraldi toetussumma 3000 või 5000 eurot sõltuvalt ettevõtte käibest, samuti saavad rahvusvahelise liiniveo korraldajad taotleda toetust ettevõtja kohta kuni 200 000 eurot.

Selleks, et hajutada koormust IT-süsteemidele, avaneb taotlemine sihtgruppidele eri aegadel. Reisiettevõtjatele, turismiatraktsioonidele, konverentsi korraldajatele ja rahvusvaheliste liinivedude korraldajatele avaneb taotlemine 27. novembril kell 9. Turismiteenuse pakkujatele ja giididele ning majutusettevõtjatele avaneb taotlemine 30. novembril kell 9. Turismiteenuse pakkujate ja majutusettevõtete taotlused vaadatakse läbi taotluste esitamise järjekorras, mis tähendab, et vastuvõtt lõpetatakse, kui toetuse eelarve on ammendunud. Teiste sihtgruppide puhul on taotlemine vooruline, mis tähendab, et taotlused tuleb esitada etteantud aja sees ära ja kui eelarve ületatakse, läheb see kõigi nõuetele vastavate taotlejate vahel proportsionaalselt jagamisele. Taotlemine jääb avatuks reisiettevõtjatele ja rahvusvaheliste liinivedude korraldajatele kuni 4. detsembrini, majutusettevõtjatele, turismiatraktsioonidele ja konverentsikorraldajatele kuni 7. detsembrini ning turismiteenuse pakkujatele kuni 8. detsembri kella 16ni või kuniks toetuseelarvet jätkub.

Sihtgrupp 

Menetlemine 

Avamise aeg (9.00) 

Sulgemise aeg (16.00) 

Rahvusvaheliste liinivedude korraldajad 

Vooruline 

27. november

4. detsember

Reisiettevõtjad 

Vooruline 

27. november

4. detsember

Turismiatraktsioonid 

Vooruline 

27. november 

7. detsember

Konverentsi korraldajad 

Vooruline 

27. november

7. detsember

Majutusettevõtjad

Jooksev

30. november

7. detsember

Turismiteenuse pakkujad ja giidid

Jooksev

30. november

8. detsember

Toetuste täpsed tingimused leiab EASi kodulehelt.

Turismisektori toetamise 25 miljoni euroga ning mikro- ja väikeettevõtjate toetamise 10 miljoni euroga, sealhulgas toetuste määrused ja tingimused, otsustas valitsus kevadel. Nii turismi kui ka väikeettevõtjate kriisitoetus on tagastamatu abi, taotlemiseks ühekordselt ning nende peamiseks tingimuseks on ettevõtte raskuste selgelt tuvastatav seos kriisiga.