Avaleht Majandus REGISTREERU! Algab Tartu ettevõtlusnädal
REGISTREERU! Algab Tartu ettevõtlusnädal

REGISTREERU! Algab Tartu ettevõtlusnädal

ettev6.-11. oktoobril toimub Tartu ettevõtlusnädal 2014, mille eesmärk on tõsta ühiskonna ettevõtlusteadlikkust ning arendada ettevõtjate teadmisi. Tänavuse ettevõtlusnädala moto on “Mõtle suurelt!”.

Ettevõtlusnädala tippsündmus on esmaspäeval Dorpati konverentsikeskuses toimuv avakonverents, kus esinevad Peep Aaviksoo, Mart Loog, Mait Palts, Leida Kikka ja teised ettevõtjad, tippjuhid ning juhtimiseksperdid. Neljapäeval toimub traditsiooniline Tartu noore kunsti oksjon, reedel õpilasfirmade konverents  “Õpilasfirma – võimalus Sinu jaoks?!”.

Kogu nädala vältel toimuvad konkursid, näitused, seminarid, õpitoad, konverentsid ja infopäevad, korraldatakse õppemänge ja külastatakse ettevõtteid. Üritustel käsitletakse nii ettevõtlusega alustamist kui ka eksporditurgude vallutamist, loovmajandust, neuroturundust, disaini, töökeskkonda, energiasäästu ja paljut muud tarvilikku. Kooliõpilastele toimub majandusviktoriin, avatud uste päevad on Tartu Loomemajanduskeskuses ja Tartu Biotehnoloogia Pargis. Külastatakse Tartu Veevärgi biogaasitehast, ASi A. Le Coq, ASi Respo Haagised, OÜd Mattias Cafe, Polli teadmistepõhiste tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskust, Tartu Kõrgemat Kunstikooli ja Eesti Maaülikooli biogaasilaborit.

Ettevõtlusnädala üritustele on oodatud kõik alates õpilastest kuni juba tegutsevate ettevõtjateni. Nädalat koordineerib Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse osakond.

Üritustel osalemiseks palutakse registreeruda meiliaadressil evo@raad.tartu.ee või telefonil 736 1192.

Tartu ettevõtlusnädala eesmärk on tutvustada ettevõtlust kui eluviisi, teadvustades ja tunnustades ettevõtja rolli linna arengus, julgustades inimesi tegutsema ettevõtlusega, soodustades linna ja ettevõtete vahelist koostööd ning tutvustades ettevõtlust noorte seas. Ettevõtlusnädalat korraldatakse alates 2005. aastast. Iga-aastaselt on kasvanud nii pakutavate ürituste kui ka osalejate arv. Kui 2005. aastal toimus Tartu ettevõtlusnädala jooksul 40 üritust, kus osales 1850 inimest, siis eelmisel aastal külastas Tartu ettevõtlusnädalat kokku ligi 4700 inimest, kellele pakuti üle 70 ettevõtluse teemalise ürituse.

Lähemalt saab ettevõtlusnädala kavaga tutvuda Tartu linna ettevõtluse kodulehel: http://ettevotlus.tartu.ee