Avaleht Toode Samsungi Gear 360 kaamera pakub uudse lahenduse hetkede kogemiseks
Samsungi Gear 360 kaamera pakub uudse lahenduse hetkede kogemiseks

Samsungi Gear 360 kaamera pakub uudse lahenduse hetkede kogemiseks

Gear 360 TripodSamsung Electronics Co. Ltd. teatas pühapäeval, 21. veebruaril Barcelonas toimunud Mobile World Congress messil uue Samsung Gear 360 kaamera turuletulekust.

Tegemist on innovaatilise kaameraga, mis võimaldab kasutajatel hõlpsasti luua, vaadata ja jagada 360-kraadilise vaatega videoid ja fotosid. Uue kaameraga saab luua virtuaalset reaalsust ja kogeda seda spetsiaalse Gear VR-peakomplekti abil.

„Vahetult pärast Gear VR-prillide turuletulekut eelmisel aastal jätkab Gear 360 kaamera jäädvustatava materjali ulatuse laiendamist – pakkudes sellega visuaalset kogemust, mis teeb eluhetkede jäädvustamise ja jagamise veelgi lihtsamaks. Gear 360 on loodud kasutamiseks reisidel, pidulikel üritustel ja mis tahes muude tegevuste käigus, et pakkuda kõikehõlmavat visuaalset kogemust,” rääkis Samsung Eesti suurkliendi müügijuht Risto Leedo.

Kompaktne disain ja tulemuslikkus

Samsung Gear 360 on varustatud kahe kalasilm-objektiiviga, millel mõlemal on 15-megapikslised pildiandurid. Need võimaldavad kasutajal jäädvustada kõrge resolutsiooniga (3840 x 1920) 360-kraadilise vaatega videoid ja toetavad samuti 30-megapiksliseid fotosid. Kaameraga on võimalik teha ka 180-kraadiseid lainurkvideoid ja pilte, kasutades vaid üht objektiivi poolt. Gear 360 kaamerat saab luua (täis)panoraamvideoid mis tahes ajal – seadmel on tundlikud Bright Lens F2.0 objektiivid, mis loovad kõrge resolutsiooniga kujutisi ka hämaras valguses.

Kerge ja kompaktne, kerakujulise disainiga Gear 360 kaameral on parimad kaasaskantava seadme omadused, mis võimaldavad filmida liikumise pealt või siseruumides toimuvat tegevust. Kaameral on kasutajasõbralik statiiv ja seda saab kasutada paljude turul saadaval olevate lisatarvikute ning alustega.

Galaxy kogemus

Kui Gear 360 sünkroonida Samsungi nutitelefoniga, on kasutajatel võimalik näha salvestatavat sisu eelvaadet reaalajas salvestamise ajal. Samuti kuvab Gear 360 automaatselt filmitud sisu, et kasutaja saaks seda vaadata ja salvestada oma nutitelefoni või üles laadida ja jagada otse sotsiaalmeedia kanalites, sealhulgas Facebookis, YouTube’is ja Google Street View’s.

Tõelise 360-kraadise vaatamiselamuse saamiseks võivad kasutajad vaadata enda loodud videoid Gear VR-peakomplekti abil. Kõik need funktsioonid on saadaval spetsiaalsete mobiilirakenduste abil, mida saab alla laadida Galaxy Apps, Google Play ja PC software’ist, mis pakuvad võimalusi materjali põhjalikumaks töötlemiseks.

Gear 360 ühildub valitud Samsung nutitelefonidega, sealhulgas äsja turule tulnud Galaxy S7 ja Galaxy S7 edge, Galaxy S6 +, Note5, Galaxy S6 edge ja Galaxy S6-ga. Tellides uue Galaxy S7 või S7 edge’i enne 6. märtsi annab Samsung kõigile ettetellijatele tasuta kaasa Gear VR virtuaalreaalsusseadme.

Gear 360 tuleb valitud riikides turule 2016. aasta teises kvartalis.