Avaleht Majandus Silberauto aitas valida Eesti tudengite parimat ärimudelit
Silberauto aitas valida Eesti tudengite parimat ärimudelit

Silberauto aitas valida Eesti tudengite parimat ärimudelit

Foto: TTÜ

Eesti tudengite parimaks ärimudeliks on rasedate 24/7 elektrooniline monitoorimissüsteem LifeInU. Parim ärimudel valiti välja 15. jaanuaril Tallinna Tehnikaülikoolis.

LifeInU on innovatiivne monitoorimissüsteem kõrge riskiga rasedatele, kes soovivad olla meditsiinilise järelevalve all kogu raseduse vältel. Süsteem lihtsustab meditsiinilist järelevalvet, suurendab turvatunnet ning võimaldab saada arstilt kohest ja pidevat tagasisidet. Erinevalt LifeInU konkurentidest, kes mõõdavad vererõhku ja pulssi, baseerub see süsteem tehisintellektil põhinevatel algorütmidel ning on välja töötatud spetsiaalselt rasedatele.

Konkursi žürii esinaise Tea Varraku kinnitusel oli konkursil palju häid ideid. „Žüriil oli raske võitjat valida. Igati õnnestunud konkurss – meie noored on läbilöögivõimelised ja nutikad!“ kinnitas Tea Varrak.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Alustavate ettevõtete divisjoni direktor Dmitri Burnašev: „Ma ei tea, kas žürii ette sattunud ideede seast tuleb Eesti Nokia, aga esitlused olid tugevad ja esinejate enesekindlus ei jäta kahtlust, et konkursil osalejate tulevikutegemisi tasub jälgida – neilt on kindlasti oodata positiivseid üllatusi ja suuri saavutusi. Ja hea meel on tõdeda, et paljud neist saavad alguse Mektory projektist.“

Konkursi žürii oli mitmekülgne: žürii esinaine ning TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse direktor Tea Varrak, liikmed: TTÜ rektor Andres Keevallik, TTÜ innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Alar Kolk, EASi alustavate ettevõtete divisjoni direktor Dmitri Burnašev, Eesti Arengufondi Interreg projektijuht Merit Imala, AS Silberauto juhatuse esimees Väino Kaldoja, Swedbank Investeerimisfondide ASi juhatuse esimees Loit Linnupõld ning AS Favor nõukogu esimees ja äriinglite assotsiatsiooni EstBAN esindaja Almar Proos.

Tudengite ärimudelite konkurssi korraldati teist korda. Esimene konkurss toimus aastal 2012. AS Silberauto oli MEKTORY ärimudelite konkursi 2012 koostööpartnerite seas.