1. Avaleht
  2. Äri
  3. Silen tegi ajalugu: privaatvoorus märgiti miljon loetud tundidega
Silen tegi ajalugu: privaatvoorus märgiti miljon loetud tundidega

Silen tegi ajalugu: privaatvoorus märgiti miljon loetud tundidega

Helikindlaid telefoni- ja nõupidamisruume tootev Silen kaasas Funderbeami investeerimis- ja kauplemisplatvormil 980 000 eurot.

Investeerimisvõimalus sel korral avalikkuse ette ei tulnud, kuna privaatses voorus esitati indikatsioonid omandada osakuid kogu emissioonimahu ulatuses kõigest viie tunniga; päeva lõpuks ulatus indikatsioonide hulk juba 1,9 miljonini. Tegemist on esimese juhtumiga Funderbeami ajaloos, mil rahakaasamine ei jõua minna isegi avalikuks, kuna privaatvoorus on huviliste arv osutunud piisavalt suureks, et soovitud investeeritav summa kokku saada.

Kasvuettevõtted, kes tulevad Funderbeami platvormile kapitali kaasama, alustavad rahakaasamist privaatvoorus. Nii kogutakse kriitiline mass investoreid, et tagada pakkumise õnnestumine. Privaatvooru investorid indikeerivad valitud summas oma huvi ettevõttesse investeerimise vastu. Üldjuhul minnakse avalikku vooru siis, kui 30% investeerimisringi miinimumeesmärgist on olemas. Kui investeerimisring plaanitakse ennetähtaegselt sulgeda, teavitatakse investoreid sellest 24 tundi ette. Silen pakkus privaatvoorus indikeerimise võimalust nendele, kes omasid Funderbeami 29. septembri seisuga Sileni osakuid.

Sileni asutaja ja tegevjuhi Endrus Arge sõnul oli nende sihiks kaasata maksimaalselt 980 000 eurot, et esmajärgus tegeleda unikaalse hübriidkontorite platvormi Silenbooking esimeste pilootprojektide lansseerimisega välisturgudel: “Alates septembrist on võrgustik Tallinnas juba kättesaadav, kuid peatselt tahame vallutada teisigi linnu välismaal. Silenbookingu eesmärk on pakkuda atraktiivset töökeskkonda avalikus ruumis ehk seal, kus inimesed igapäevaselt liiguvad, näiteks kohvikud, kaubanduskeskused ja ärihooned.”

Teine väljund uuele kapitalisüstile saab olema tarneahela tugevdamine. 2021. aasta lõpuks kolib ettevõte Jüris suuremasse tehasesse, et vastata hüppeliselt kerkinud nõudlusele. “Uued tootmisliinid võimaldavad kasvatada müügimahte kolmekordselt ja lühendada tarneaegu, et luua seeläbi turueelis teiste tegijate seas. Tänu paremale tootmisvõimekusele tekib ka suurem valmistoodete laoseis nii Eestis kui ka Ameerika Ühendriikides,” selgitas Arge.

Hiljuti teatas Silen, et tõstab seniseid käibeprognoose, milles mängisid rolli nii Silenbookingu turuletulek kui ka uue suurlepingu sõlmimine. 2022. aasta käibeprognoosi tõsteti ligi 35% ehk 11,6 miljonini. Möödunud kuul tegi Silen oma kõigi aegade müügirekordi: vastu võeti ligi miljoni euro ulatuses tellimusi.

Sileni asutasid Endrus Arge, Sparry Kivilo ja Henri Rüüsak. Silen on esindatud ligi 40 riigis, kus põhiliselt tegutsetakse 75 edasimüüja kaudu. Suurimad turud on Euroopa ja Põhja-Ameerika, aga tellimusi esitatakse ka Aasiast, Austraaliast ja Lähis-Idast. Klientide hulka kuuluvad näiteks Airbus, Bolt, Coca-Cola, Lego, Spotify ja Volkswagen Grupp. Sileni osakud on kaubeldavad investeerimisplatvormil Funderbeam. Ettevõtte on kaasanud kokku 1,6 miljonit eurot.

Funderbeami platvormil on tänaseks investeeritud üle 46 miljoni euro ja platvormil on üle 22 000 investori 130 riigist. Funderbeami järelturul on kaubeldud enam kui 21 miljoni euro väärtuses investeeringutega. Igakuine järelturu kauplemismaht ulatub üle 2 miljoni euro. 2013. aastal asutatud ettevõttel on kontorid Tallinnas, Londonis, Kopenhaagenis, Zagrebis ja Singapuris.

Head Uudised GoodNews
tags: