1. Avaleht
  2. Majandus
  3. Starman hakkab esimesena Eestis näitama telekanaleid nutiseadmetes
Starman hakkab esimesena Eestis näitama telekanaleid nutiseadmetes

Starman hakkab esimesena Eestis näitama telekanaleid nutiseadmetes

Starman_logoEesti juhtiv koduste kommunikatsioonilahenduste pakkuja Starman sai valmis digiTV mobiilse televisiooni lisateenuse TV Everywhere (TVE), mille abil saavad Starmani kliendid vaadata teleprogramme ka oma nutiseadmete ekraanidel.

Starman tutvustas uut teenust esmakordselt sel nädalal ja jagas esimestele klientidele laiali töökindluse testimiseks ja tagasiside saamiseks teenuse beeta-versioonid. Kõigile Starmani klientidele muutub uus teenus plaanide kohaselt kättesaadavaks sügise alguses.

“Usume, et tegemist on revolutsioonilise teenusega, mis muudab väga paljude inimeste telerivaatamise harjumusi. Kui eelmisel aastal tutvustatud Starmani Ajamasin muutis kliendid telekavast sõltumatuks ajaliselt, siis uus teenus teeb sama ka asukoha mõttes: oma lemmiksaateid saab vaadata Eesti piires kus iganes ja millal iganes,” ütles Starmani juhatuse esimees Toomas Tiivel.

Mobiilse televisiooniteenuse kasutamise eelduseks on Starmani STARboxi ja kiire andmesideühendusega nutiseadme olemasolu. Rakendusega saab vaadata esialgu 14 kanali teleprogrammi ja samuti saateid Ajamasinas ning salvestisi. Uue teenuse beeta-versiooni testis saavad osaleda 200 klienti.

Telepildi nutiseadme vahendusel vaatamise eelduseks on hea andmesideühenduse, näiteks interneti püsiühenduse või kiire mobiilse interneti, olemasolu nutiseadmes. Teenus töötab Androidi platvormi seadmetes alates versioonist 4.1 ning Apple iOS platvormil alates versioonist iOS 6.

Starmani nutirakenduse kaudu saab veel vahetada STARboxis kanaleid, muuta heli tugevust, kasutada Ajamasinat ning tutvuda üle 170 telekanali kavaga. Salvestamisteenuse kliendid saavad panna nutirakenduse abil teleris salvestama teleprogramme ja neid nutiseadmest käivitada või kustutada. Samuti on võimalik lisada nutiseadmesse meeldetuletusi algavate saadete kohta.

AS Starman on Eesti juhtiv koduste kommunikatsioonilahenduste pakkuja, mille teenuseid kasutab iga kolmas Eesti kodu. Ettevõte pakub televisiooni-, interneti- ja telefoniteenuseid ning edastab telepilti lisaks ka maapealse leviga digitelevisiooni ZUUMtv vahendusel. 1992. aastal tegevust alustanud Starman on kasvanud Eesti suurimaks vabaturu tingimustes tekkinud telekommunikatsiooniettevõtteks, mis annab tööd rohkem kui 200-le inimesele.

Head Uudised GoodNews