Avaleht Majandus Sügiseks lisandub DPD Picup võrgustikku üle 50 uue pakiautomaadi
Sügiseks lisandub DPD Picup võrgustikku üle 50 uue pakiautomaadi

Sügiseks lisandub DPD Picup võrgustikku üle 50 uue pakiautomaadi

Transpordi- ja logistikaettevõte DPD paigaldas juunis ja juulis üle Eesti 18 uut pakiautomaati, mis kõik on nüüdseks ka oma tööd alustanud. Uute pakiautomaatide üles seadmine jätkub lähikuudel ja sügiseks on DPD Pickup võrgustikku lisandunud üle 50 pakiautomaadi.

Uute pakiautomaatide asukohtade valikul lähtuti eelkõige vajadusest, kasutajate soovidest ning sellest, et kogu Eesti oleks võimalikult hästi kaetud. Seepärast keskendub DPD uute pakiautomaatide paigaldamisel just eelkõige väiksematele asulatele. Uued pakiautomaadid said näiteks Muhu, Ahtme, Rapla, Kunda, Türi, Kohtla-Järve ja Kose.

Järgmised lisatavad automaadid tulevad peale Tartu ja Tallinna ka näiteks Lihulasse, Paidesse, Valgasse, Sauele, Jõhvi, Tapale ja Elvasse.

DPD Eesti tegevjuht Rainer Rohtla märkis, et seni on tarbijate seas olnud vastuvõtt vägagi positiivne ning seda just eriti väiksemates kohtades. „Näiteks Muhu saarel polnud varem ühtegi pakiautomaati ja seda oodati sinna väga ning mitte ainult kohalike poolt vaid ka seal oma suve veetvatele inimestele on pakiautomaat mugav viis esemete saatmiseks ja tellimiseks,“ selgitas Rohtla. „Aasta lõpuks paigaldame kokku üle 50 uue pakiautomaadi ning veel on inimestel võimalus kaasa rääkida, kuhu need täpselt tulla võiks. Lähtume sellest, kus on vajadus kõige suurem ja milline on olnud klientide tagasiside. Andke meile oma soovidest teada ja piisava huvi korral üritame pakiautomaadi tuua just sinna, kuhu seda ootate.“

Muhu saarel polnud varem ühtegi pakiautomaati ja seda oodati sinna väga.

Kokku paigaldab DPD käesoleval aastal Baltikumi vähemalt 120 uut pakiautomaati – 50 Eestisse, 20 Lätti ning 50 Leetu. Järgneva kahe aasta jooksul investeerib DPD Baltikumi pakiautomaatide võrgustikku ligi 5 miljonit eurot ning paigaldab kolmes riigis ligi 250 uut pakiautomaati.

Uute pakiautomaatide tootjaks on DPD varasem Austria koostööpartner, kes on valmistanud ka praegused DPD pakiautomaadid. „Iga uus toode vajab teatavat mugandamist, et vastata paremini tarbija ootustele, seega on uute pakiautomaatide efektiivsemaks kasutamiseks tehtud lisaks mõningad uuendused,“ märkis Rohtla. „Oleme teinud näiteks muutusi erinevas suuruses kappide arvu osas, mis toetab paremini pakiautomaatide mahutavust kõrghooaegadel.“ Lisaks on uutel pakiautomaatidel peakonsoolil riiul, kuhu saab toimingute ajal mugavalt oma pakke toetada ning jätkuvalt saab kasutada viipekaarti. „Kuna kasutajamugavuses loeb iga detail, siis muutsime ka näiteks kaardimakseterminali kaldenurka, et kliendil oleks lihtsam oma PIN koodi sisestada,“ lisas Rohtla.

Oleme teinud näiteks muutusi erinevas suuruses kappide arvu osas, mis toetab paremini pakiautomaatide mahutavust kõrghooaegadel.

Uuringute järgi kasutavad Eesti elanikud teiste teenustega võrreldes kõige rohkem just pakiautomaate (80% küsitletutest), Läti elanikud eelistavad praegu veel tellida esmalt pakke koduaadressile ning seejärel pakiautomaati (41% küsitletutest) ning leedulastest tellib oma saadetised pakiautomaati ligi kolmandik e-ostlejatest.

Lisaks DPD enda automaatidele saab DPD pakke jätkuvalt tellida ka Cleveroni pakirobotitesse ning DPD Pickup võrgustikuga liitunud pakipoodidesse. 

Uute DPD pakiautomaatide asukohad:

Tallinna Arsenali keskus  Erika 14 Tallinn
Tallinna Smuuli Maxima XX J. Smuuli tee 9 Tallinn
Tallinna Torupilli Selver  Vesivärava 37 Tallinn
Peetri Selver Veesaare 2 Peetri
Maardu Maxima XX Keemikute 2 Maardu
Tabasalu Rimi Klooga Maantee 10b Tabasalu
Saku Selver Üksnurme tee 2 Saku
Kose Grossipood Kodu 2 Kose
Tartu Raadi Maxima XX Narva maantee 112 Tartu
Jõgeva Pae Konsum Aia 33 Jõgeva
Türi Konsum Tallinna 4 Türi
Kunda Grossipood Kasemäe 12 Kunda
Ahtme Maxima XX Puru tee 77 Ahtme
Kohtla-Järve Vironia keskus Järveküla tee 50 Kohtla-Järve
Rakvere Põhjakeskus Haljala tee 4 Rakvere
Rapla Selver Tallinna maantee 4 Rapla
Kuresaare Selver Tallinna 67 Kuressaare
Muhu Liiva Konsum Liiva küla Muhu

Kõikide DPD Pickup võrgustiku poodide, pakiautomaatide ja -robotite asukohad leiab DPD kodulehelt