Avaleht Äri Sutt: Eesti ja AÜE toovad teineteisele lähemale lennundus- ja idufirmad
Sutt: Eesti ja AÜE toovad teineteisele lähemale lennundus- ja idufirmad

Sutt: Eesti ja AÜE toovad teineteisele lähemale lennundus- ja idufirmad

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ütles Dubais kohtumisel Araabia Ühendemiraatide (AÜE) ettevõtlusministri Ahmad Belhoul al-Falasiga, et kasvavat koostööd kahe riigi vahel näitlikustab plaan avada otseliin Tallinna ja AÜE vahel ning vastastikune huvi ettevõtluses.

Minister Sutt lausus kohtumisel AÜE ettevõtlusministriga, et Eesti ettevõtjate ja turistide huvi Lähis-Ida piirkonna vastu on suurenemas, mida näitavad ka kasvavad lennumahud Eesti ja AÜE vahel. „Eestist vaadatuna on AÜE atraktiivne paik nii puhkuse veetmiseks kui ka äri laiendamiseks. Sarnaselt tuntakse siin tugevat huvi Eesti ärikeskkonna ja ettevõtete vastu ning samuti unikaalse väärtuspakkumisega turismi sihtkohana,“ lausus Sutt.

Möödunud aasta sügisel lõid ettevõtlusministrid Sutt ja Faisal ühise ärinõukogu. „Eelmisel visiidil sõlmitud ärinõukogu pani aluse tugevemaks koostööks meie ettevõtete vahel, nüüd on tarvis seda laiendada ka turismi valdkonnas. Üks peamine väljund selleks on otseliini avamine Eesti ja AÜE vahel,“ lisas Sutt.

Minister Sutt külastab Dubaid koos Eesti äridelegatsiooniga Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu eestvõtmisel ning osaleb „Travel and Connectivity“ ärifoorumil. Visiidil kohtub minister Sutt AÜE lennufirmadega ja lennuametiga, et arutada otseliini avamist Tallinna ja AÜE vahel.

Dubai korraldab maailmanäitust Dubai Expo, mis avati oktoobris ning kestab märtsi lõpuni. Eesti paviljoni on viimase kolme kuu jooksul külastatud 164 000 külalist. Eesti paviljoniga on Dubais kaasas 42 Eesti ettevõtet ja organisatsiooni.