Avaleht Majandus Tallinn on Euroopa ärisõbralike linnade esikümnes
Tallinn on Euroopa ärisõbralike linnade esikümnes

Tallinn on Euroopa ärisõbralike linnade esikümnes

Foto: Shutterstock

Financial Timesi poolt väljaantava ajakirja fDi Magazine edetabelis „Tuleviku Euroopa linnad ja regioonid 2018/19“ on Tallinn Euroopa keskmise suurusega linnade seas ärisõbralikkuse kategoorias seitsmendal kohal.

Käesoleva aasta edetabelis tõusis Tallinna puhul esile eelkõige linna investeerimiskeskkonna ärisõbralikkus, mille puhul hinnatakse muuhulgas investeeringute mahtu, äritegevuse lihtsust, välisinvesteeringute tulemusena loodud töökohtade arvu, kõrgtehnoloogiliste ja teaduspõhiste ettevõtete hulka ja maksukeskkonda.

fDi edetabeleid koostatakse iga kahe aasta tagant viies põhikategoorias, võttes arvesse ligi 90 erinevat statistilist näitajat. Võrreldakse enam kui 300 linna ja 150 regiooni näitajaid. Tallinn on varasemalt leidnud äramärkimist erinevates kategooriates nii aastatel 2012, 2014 ja 2016.

Foto: Endrik Mänd

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on igasugune tunnustus linnale tähelepanuväärne. „Kõrge koht edetabelis ei ole küll omaette eesmärk, kuid annab olulise sõnumi ettevõtjatele ja investoritele linna maine ja majanduskeskkonna kohta,“ sõnas abilinnapea.

Auhinnad anti linnadele ja regioonidele üle Prantsusmaal, Cannes`is 13.-16. märtsini toimuva rahvusvahelise kinnisvaramessi MIPIM raames, mis toob kokku mõjukad kinnisvara, arhitektuuri, kohaturunduse ja investeeringute ala asjatundjad üle maailma. Tallinn on messil osalenud koos ettevõtjatega kaheksal järjestikusel aastal perioodil 2011-2018, eesmärgiga tõsta Tallinna ettevõtlus- ja investeerimiskeskkonna rahvusvahelist tuntust ning toetada ettevõtjaid rahvusvahelistumisel ja investeeringute kaasamisel.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga