Avaleht Toode Tere tõi müüki laktoosivabad pudingud
Tere tõi müüki laktoosivabad pudingud

Tere tõi müüki laktoosivabad pudingud

Tere tõi sellel nädalal esimese Eesti tootjana turule laktoosivabad pudingud.

Tere piimatööstuse tellimusel 2011. aastal läbi viidud üleriigilisest küsitlusest selgus, et laktoositalumatus on Eestis kujunemas üha aktuaalsemaks terviseprobleemiks. „Uuringust selgus, et ligi 100 000 Eesti elanikku võib kannatada laktoositalumatuse all. Igas kaheksandas leibkonnas, kus on alla 15–aastaseid lapsi puututakse kokku sellega, et laps ei talu piimatooteid. Tänaseks on see number kindlasti oluliselt suurenenud,“ nentis Tere tootejuht Triin Kangert.

Tere on seadnud eesmärgiks arendada laktoosivabu tooteid kõigis tootekategooriates. Lisaks pudingutele on Tere toodetest laktoosivabad veel Natural ja LaCrema tootesarja jogurtid ning valge glasuuriga kohukesed. Vähendatud laktoosisisaldusega on Tere LaFresca maitsestamata toorjuust toiduvalmistamiseks, erinevate maitsetega Tere LaFresca toorjuustud ning 5%-line kohupiimapasta.

Uued Tere LaBudino laktoosivabad koorepudingud on saadaval kolme eri maitsega – vanilje, banaani ja lehmakommi. Pudingut on hea kasutada desserdina või magusa kastmena koogi kõrvale, samuti puuviljasalati peale. Lisaks saab pudingut kasutada ka kookide ja tortide valmistamisel.

Tere väärtustab kõrgelt oma tarbijaid ja hindab oma toodete puhul värskust, tervislikkust ja innovaatilisust. Faktum&Ariko uuringutest selgub, et tarbija asetab Tere keefiri tervise aspektist lähtuvalt ülekaalukalt esikohale.