Avaleht Majandus Toiduaine- ja joogitööstused saavad septembrist taotleda investeeringutoetust energia varustuskindluse tagamiseks
Toiduaine- ja joogitööstused saavad septembrist taotleda investeeringutoetust energia varustuskindluse tagamiseks

Toiduaine- ja joogitööstused saavad septembrist taotleda investeeringutoetust energia varustuskindluse tagamiseks

Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas määruse, millega toetatakse toiduaine- ja joogitööstuste energia varustuskindluse tagamiseks tehtavaid investeeringuid.

Maaeluminister Urmas Kruuse usub, Eesti rahva toitmine on tähtis julgeoleku küsimus. „Toiduainetööstusel on meie igapäevases turvalisuses oluline roll täita, sest  nemad katavad meie toidulaua igapäevaselt,“ põhjendas Kruuse oma arvamust. Ta on kindel, et selleks, et suurendada toiudujulgeolekut, tuleb vähendades toidu- ja joogisektori sõltuvust väljastpoolt hangitud energiasisenditest, näiteks fossiilkütustest. „Arvestades toiduvarustuskindluse olulisust ning tagamaks ettevõtete toimepidevus muutunud oludes, on riik omalt poolt ettevõtjatele appi tulnud,“ ütles Urmas Kruuse.

Urmas Kruuse räägib, et meetme väljatöötamise jaoks oleme teinud koostööd erinevate ettevõtjate ja esindusorganisatsioonidega. „Ministeeriumi kiire reageerimine võimaldab ettevõtjatel lähiajal investeeringutega alustada ja talvisele perioodile paremini valmistunult vastu minna. Mul on hea meel, et kogu väljatöötamisprotsess on liikunud nii kiiresti, et saame avada investeeringutoetuse taotlusvooru juba septembrikuus,“ lisab maaeluminister Kruuse.

Investeeringutoetust saavad taotleda ettevõtjad, kelle põhitegevusala on toiduainete tootmine või joogitootmine. Toetust saab taotleda energia varustuskindluse tagamiseks vajaliku seadme ostmiseks või ehitise ehitamiseks. Samuti toetatakse generaatori ostmist, mida saab kasutada vajadusel ajutise vooluallikana. Taotlusi saab PRIA e-teenuse keskkonna kaudu ajavahemikus 14.09- 28.09.2022.

Toetuse maksimaalne suurus mikro- või väikeettevõtjale on kuni 250 000 eurot. Keskmise suurusega ettevõtjatele ja suurettevõtjatele on maksimaalne toetus kuni 500 000 eurot. Taotlusvooru eelarveks on kavandatud ligikaudu 14 miljonit eurot.

  • Eesti maaelu arengukava 2014–2020 on Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist ja Eesti riigieelarvest rahastatav programm. Selle programmi raames toetatakse põllumajanduse ja maaelu arengut kokku ligi ühe miljardi euroga.