Avaleht Majandus Valka tulevad uued üürimajad!
Valka tulevad uued üürimajad!

Valka tulevad uued üürimajad!

Projekt, mille lõpptähtaeg on 2021. aasta sügis, toob Valga linna juurde 37 uut üürikorterit.

Neist ühena kerkib E. Enno 28 kinnistule uus 26 korteriga elamu, milleks Kredex eraldas 1,1 miljonit eurot. Teisena rekonstrueeritakse Uus 14 hoone, kuhu tekib 11 uut korterit. Sellesse hoonesse panustab Kredex ligi 774 000 eurot. Vald peab lisama samasse suurusjärku jäävad rahanumbrid.

Enno tänavale on kavas rajada täiesti uus hoone. Kolmekorruselisse liftiga ja kogu ulatuses ratastooliga ligipääsetavasse majja mahuks 26 eri suuruses korterit. Väiksemad korterid on mõeldud eakatele, kolmetoalised lastega peredele.

Kavas on osutada sotsiaal- või terviseteenuseid, mille tarbeks on mõeldud füsioteraapiatuba. Kogukondlikku tegevust võimaldavas majaosas saab olema tegevusruum köögialaga, kus saab korraldada ka koosolekuid vms. Maja ehitatakse A-energiaklassile vastavaks, mis tähendab vanemate majadega võrreldes märksa väiksemat energiakulu.

Uus 14 hoone jääb väliselt selliseks nagu tänagi. Maja konstruktsioonid on heas seisus, kuid tänapäevastamist nõuab hoone sisemus. Majja tulevad kööginurgaga väikekorterid, eelprojekti järgi üheksa ühe- ja kaks kahetoalist. Esimese korruse korterid saavad olema ligipääsetavad ratastoolikasutajale. Majja on planeeritud ühisruumid: kööginurgaga puhkeruum ja hügieeniruum, kus võimalus pesu pesta ja dušši kasutada.