1. Avaleht
  2. Toode
  3. Wise võttis kasutusele valged ökokaardid
Wise võttis kasutusele valged ökokaardid

Wise võttis kasutusele valged ökokaardid

  • Uued deebetkaardid on valged ja minimaalse kujundusega, et kasutada vähem trükivärvi.
  • Kaartide valmistamisel on kasutatud 80% vähem PVC-d (polüvinüülkloriid) kui tavaliste deebetkaartide puhul ning uus kestlik materjal on tehtud bioressurssidest nagu mittesöödav mais.

Kiiret, läbipaistvat ja soodsat raha liigutamist võimaldav rahvusvaheline tehnoloogiaettevõte Wise tõi turule oma esimese ökokaardi. Kaardi mõju keskkonnale on oluliselt vähenenud, kuna selle valmistamiseks kasutatakse polüpiimhapet (PLA) – kestlikku plastikuasendajat, mis koosneb taastuvatest bioressurssidest nagu mittesöödav mais. Materjali valik pole mitte ainult jätkusuutlikum kui plastik, vaid see ei eralda põletamisel ka mürgiseid gaase.

Wise’i ökokaardil on kasutatud lisaks vähem tinti, mistõttu on kaart lihtsalt valge, nurgas väike Wise’i logo. Kuna kaasaegne autentimine toimub tokenite abil ja suur osa vajalikust teabest on saadaval rakenduste kaudu, on kaardile prinditud info minimaalne.

Foto: Freepik

Ressursside säästmiseks puudub kaardil ka allkirjapaneel, PAN-number, CVV, aegumiskuupäev ja Visa hologramm. Visa logo on trükitud kaardi tagaküljele ning lisaks jääb kaardile sälk, mis aitab nägemispuudega inimestel seda hõlpsamini kasutada.

Kaardi saateümbrik on valmistatud taaskasutatud kiudpapist ja siingi on trükivärvi kasutatud minimaalselt. Printimise vähendamiseks asendas Wise tavaliselt koos kaardiga saadetavad juhised QR-koodiga, mis suunab kliendid lisateabega veebilehele.

Ökokaart maksab Eestis uutele klientidele 9 eurot (Wise’i rohelist värvi tavakaardi hind on uutele klientidele 7 eurot). Olemasolevad kliendid saavad tänasest uue valge kaardi tellida 6,13 euroga.

Wise’i tootejuht Nilan Peiris:

„Me räägime enne uue toote väljatöötamist alati oma klientidega ja oleme saanud selge sõnumi, et keskkonnasõbralikum kaart on väga oodatud. Osad kliendid on plastkaardist täielikult loobunud, kasutades meie digikaarte ja Apple’i, Google’i või Samsungi makseid, kuid on ka neid, kes siiski vajavad füüsilist pangakaarti. Tahame olla kindlad, et suudame pakkuda oma klientidele seda, mida nad soovivad, ja seda nüüdsest ka jätkusuutlikumalt. Wise on olnud süsinikuneutraalne alates 2020. aastast ja oleme endale võtnud eesmärgi saada kliimaneutraalseks aastaks 2030. Me mõõdame oma jalajälge nii põhjalikult kui võimalik, vähendame seda nii palju kui võimalik ning kompenseerime ja eemaldame selle osa, mida me ei saa vähendada.”

Head Uudised GoodNews