EAS avas ideekonkursi erialaliitudele ja ettevõtete esindusorganisatsioonidele
Ideekonkurss on senise erialaliitudele suunatud projektikonkursi asemel uus teenus, et leida uusi ideid, mis tooksid pikas perspektiivis kasu paljudele ettevõtetele ning oleks ka pärast konkursi tulemusena elluviidud projektide lõppemist jätkusuutlikud. Konkurss viiakse läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Kultuuriministeeriumi koostöös.
EASi ettevõtluse keskuse juhi Tanel Rebase sõnul tuli ideekonkursi eelkäijaks olnud projektikonkurssidelt kiiduväärt algatusi ja kindlasti on mõistlik sellega jätkata. „Hea näide on Eesti Arhitektuurikeskuse puitAIT mentorprogramm, mille eesmärk oli leida arhitektuuri, inseneeria ja tööstuse ühisosa puidu- ja puitmajatööstuse sektoris ning arendada välja suurema lisandväärtusega tooteid. Kokku osales koolitusprogrammis 34 ettevõtet, kellest pooled olid loomevaldkonna ettevõtted ning ülejäänud vastavalt insenerid ja puitmajatootjad,“ ütles Rebane ja lisas, et nüüdseks toimub juba uus puitAIT programm, mis näitab, et tegemist on jätkusuutliku ettevõtmisega.
“Mitmeid erinevaid tegevusvaldkondi kattev ideekonkurss, mis eeldab ja soosib koostööd, on ettevõtete arendamiseks ja innovatsiooni edendamiseks äärmiselt oluline. Paindlikkus ja võimalus erialaliitudel tulla ise välja projektidega vastavalt oma vajadustele on taolise ideekonkursi üks tugevusi, kus riik toetab rohujuure tasandilt tulnud perspektiivikaid algatusi,” sõnas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.
Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on oluline otsida uusi ideid ja võimalusi, kuidas veelgi enam aidata loomeettevõtjatel jõuda välisturgudele ning seal iseseisvalt ja edukalt hakkama saada. “Peame toetama algatusi, mis seovad loomesektorit teiste sektorite ja eluvaldkondadega. Just nii saame kaasa aidata majanduskasvule ning Eesti elanike jõukuse tõusule. Uus konkurss annab julge visiooniga eestvedajatele ja ambitsioonikatele loovettevõtetele hea võimaluse oma ideede testimiseks ja nende elluviimiseks ning tõuke nii ettevõtete kasvuks kui kogu loomemajanduse sektori arenguks,“ ütles Saar
Konkursile oodatakse ideid kahte erinevasse teemavaldkonda. Esimese alla kuuluvad eksport, tootearendus ja digitaliseerimine ning teise alla loomemajandusalase teadlikkuse tõstmine ja loomemajanduse sidumine teiste sektoritega. Ideekonkursile esitatud idee kogumaksumus võib olla 5000–200 000 eurot olenevalt projekti tüübist:
- ekspordi, tootearenduse ja digitaliseerimise väikeprojektid 5 000–14 999 eurot;
- ekspordi, tootearenduse ja digitaliseerimise suurprojektid 15 000–70 000 eurot;
- loomemajandusalase teadlikkuse tõstmise projektid (väikeprojektid) 5 000–39 999 eurot;
- loomemajanduse sidumine teiste sektoritega (suurprojektid) 40 000–200 000 eurot.
Konkursile võivad ideid esitada kõik erialaliidud ning ettevõtteid ühendavad ja esindavad organisatsioonid, mis on registreeritud vähemalt aasta enne idee esitamise kuupäeva. Konkursile on oodatud ideed, kuhu on kaasatud vähemalt kümme ettevõtet ning omafinantseering peab olema minimaalselt 30% esitatud idee abikõlblikest kuludest.
Ideede esitamise tähtaeg on 10. september 2018 kell 12:00.
Ideekonkurssi rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist.
Ideekonkursi täpsemad tingimused leiab SIIT!