Avaleht Hea Eesti asi Droonivideo! Tuuletorn otsib kohvikupidajat
Droonivideo! Tuuletorn otsib kohvikupidajat

Droonivideo! Tuuletorn otsib kohvikupidajat

Tuuletorn kutsub üles endast märku andma huvilistel, kes soovivad suvehooajal Tuuletornis kohvikut pidada. Kohvikupidajat otsitakse suviseks perioodiks alates 15. maist kuni 1. septembrini.

Tulevaselt kohvikupidajalt oodatakse kogemust – et ta suudaks suvel suure rahvahulgaga hakkama saada – ja väga head kvaliteeti.

“Külastatavus ja käive on suured just suvisel ajal,” selgitas Käina osavalla vanem Omar Jõpiselg. Ta lisas, et sügisest kevadeni hakkab Tuuletorn kohvikut ise majandama, sest see periood poleks kohviku operaatori jaoks tõenäoliselt majanduslikult huvipakkuv.

Tuuletorni kohvikusse mahub 40 külastajat ja teist samapalju väliterrassile. Täpsemate tingimuste kohta saab infot Tuuletorni juhilt Kristina Hallalt: kristina.halla@hiiumaa.ee.

17. aprillil toimub Käinas kauaoodatud avamine: külastajatele avab uksed elamuskeskus Tuuletorn.

Elamuskeskuse ekspositsioon keskendub kolmele teemale: Hiiumaa loodus, ajalugu ja kohalik elav kultuuripärand. Külastaja alustab teekonda Hiiumaa veealusest maailmast, milles õpib Hiiumaa tekkeloo, merekultuuri ja veealuse ajaloopärandi kohta. Rannikukorrus tutvustab Hiiumaa mitmekesist loodust, vaatamisväärsusi ja külastusobjekte ning aitab külastajal paremini mõista traditsioonilist looduse ja merega ühes rütmist elamist.

Hiidlaste lugude korrus pakub kohalikele samastumisrõõmu ja lustlike avastusi saare külastajatele. Ruumis keskendutakse hiidlaste kogukonnale, hiiu elutajule ja kultuuri ilmingutele nagu oma keel ja hiiu nali. Hiiumaa tunde korrus annab sõnajärje erinevatele inimestele, kes Hiiumaad ühel või teisel põhjusel ikka väisavad ning seda kohta väga eriliseks peavad, ning püüab läbi erinevate profiilide tabada Hiiumaa võlu olemust.

Taevase Hiiumaa korrus on lõbus lustimisala lastele, kes saavad seal turnida, linnu kombel lennata ja erinevaid mänge proovida. Ekspositsiooni lõpetab tuulekella installatsioon terrassil koos suure suunaviitadepostiga, mis julgustab külastajat Hiiumaad omal käel edasi avastama.

Majas asuv 20-meetrine ronimissein on visuaalselt kujundatud tuulekeerisena ja on sobilik eri võimekuse ja ambitsioonidega ronijatele – väike turnimisala sobib ka üsna väikestele lastele, samas kui suuremaid väljakutseid otsivad täiskasvanud ja teismelised saavad katsetada raskematel radadel ronimist.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga