Avaleht Teenus HEA TEADA I Swedbankis saab lapsele konto avada esindusse minemata
HEA TEADA I Swedbankis saab lapsele konto avada esindusse minemata

HEA TEADA I Swedbankis saab lapsele konto avada esindusse minemata

Alla 18-aastastele lastele saab nüüd digikanalites avada konto ilma pangaesindust külastamata.

Lapsele konto avamine oli üks neid vähestest toimingutest, mida kliendid ei saanud siiani digikanalites teha. Nüüd saavad Swedbanki kliendid teha seda oma internetipangas.

„Hiljuti tutvustasime meie uut võimalust avada konto digikanalites täisealisele isikule. Uus lahendus võeti klientide pool hästi vastu ja kliendid soovisid ka konto avamise võimalust digikanalites oma lastele. Me kuulasime oma klientide soove ja lisasime selle võimaluse. Nüüd saab lapsevanem avada konto meie digikanalites ka alaealisele isikule. Eelkõige soovitakse lapsele konto avada, et alustada talle raha kogumist juba tema sünnist alates, luues nii lapsele paremaid võimalusi tulevikuks. Samuti saab nii hakata lapsele varakult õpetama rahatarkust, pangakaardiga ümber käimist ning hoida lapse kulutused kontrolli all,“ kommenteeris Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets.

Konto avamine lapsele on lihtne. Avalehel tuleb klõpsata nupule „Tule meie kliendiks“ või logida sisse oma internetipanka, avalehe lõpus paremas veerust valida „Kliendiprogrammid“ -> “Lapsevanemale“ -> “Avan konto digitaalselt“ ja täita taotlus. Konto saab lapsele avada alates tema sünnihetkest. Kui laps on vähemalt 7-aastane, peab ta omama Eestis väljastatud kehtivat isikut tõendavat dokumenti: ID-kaarti või passi. Kuni lapse 18-aastaseks saamiseni on lapse konto seotud lapsevanema või seadusliku esindaja kontoga. Konto avamine lapsele on tasuta.

Koos konto avamisega ja teleteenuste lepingu sõlmimisega, mis on vajalik interneti- ja mobiilipanga kasutamiseks, saab ühtlasi tellida lapsele ka pangakaardi. Pangakaardi saab lapsele tellida alates 6. eluaastast. Kaardi saadab Swedbank postiga ja sellele ei ole vaja esindusse järele tulla. Lapse jaoks on kaardiga maksmine turvalisem ning vanemal on võimalus hoida kulutusi kontrolli all määrates kaardile päeva- ja kuulimiidi. Kaardiga saab kasutada viipemakset ja teha oste internetis. Lapsele on esimese kaardi avamine tasuta ning kuni 20-aastaseks saamiseni puudub kaardil kuutasu.

Mobiilipanka saab laps hakata kasutama alates 6. eluaastast. Selleks tuleb lapsele nutitelefoni alla laadida Swedbanki mobiiliäpp. Mobiiliäpist saab laps näiteks vaadata kiirelt ja mugavalt oma kontojääki ning vajadusel kasutada „Küsi raha“ võimalust.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga