Ida-Virumaa väikese ja keskmise suurusega ettevõtete investeeringutoetus on nüüd avatud
EASi ja KredExi ühendasutus avas uue toetusmeetme Ida-Viru maakonnas tegutsevatele ettevõtetele, mis aitab arendada uusi tooteid, võtta kasutusele uusi tehnoloogiad, optimeerida oma sisemisi protsesse ja laiendada tootmist. Maksimaalne toetus on 500 000 eurot ning kogueelarve 15 miljonit eurot.
EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul on eesmärk toetada Ida-Virumaa majanduse mitmekesistumist ning väikese ja keskmise suurusega ettevõtete konkurentsivõimet. „Õiglase ülemineku fondi toel on võimalik teha investeeringuid nii toote- ja protsesside arendusse kui ka osta masinaid ning seadmeid ja laiendada tootmist,” loetles Harjo.
„Kõik ettevõtted ei pea vajalikuks maailma vallutada. Mõni tahab suuta oma kümneliikmelise meeskonnaga võtta vastu rohkem tellimusi ja kasvatada käivet poole võrra. Mõni tahab osta uut tööpinki, mõni uut tarkvara. Need on kõik väga arusaadavad arenguvajadused, mis on tuttavad paljudele väikeettevõtetele. Just sellistele vajadustele mõeldes oleme ette näinud õiglase ülemineku fondi vahenditest VKE investeeringutoetuse,” selgitas rahandusministeeriumi õiglase ülemineku fondi koordinaator Ivan Sergejev.
Tegu on kolmanda õiglase ülemineku fondi raames ettevõtetele suunatud toetusmeetmega. 2022. aasta suvel rakendus suurinvesteeringu meede, mille raames toetatakse suuremahulisi ning töökohti loovaid investeeringuid Ida-Virumaal. Esimese toetust saanud projekti ehk NEO Performance Materials magnetitetehase nurgakivi sai asetatud Narvas eelmise nädala kolmapäeval. 17. juulil avaneb ka taotlusvoor, millest toetatakse Ida-Virumaa ettevõtete teadusarendusprojekte ning aidatakse ellu viia kõrgtehnoloogilisi pilootprojekte.
VKE investeeringutoetuse minimaalne toetus ühe projekti kohta on vähemalt 30 000 eurot ning maksimaalne summa 500 000 eurot. Toetuse osakaal kuludest on 45 protsenti mikro- ja väikeettevõtja korral ja 35 protsenti keskmise suurusega ettevõtja korral. Kõik projektis planeeritavad tegevused peavad olema ellu viidud hiljemalt 31. augustiks 2026.
Õiglase ülemineku fond on Euroopa liidu loodud rahastusmehhanism, mille eesmärgiks on toetada majandust, inimesi ja keskkonda nendes piirkondades, mida ootavad ees olulised sotsiaalmajanduslikud väljakutsed seoses Euroopa Liidu 2030 energia- ja kliimaeesmärkide ja 2050 kliimaneutraalsuse saavutamisega. Eestis on õiglase ülemineku fondi sihtpiirkond Ida-Virumaa.
Täpsemate tingimustega saab tutvuda EASi ja KredExi ühendasutuse veebilehel.