1. Avaleht
  2. Teenus
  3. Jõulud jõudsid Elroni rongidesse: kõlavad luuletused ja uuendatud peatuste teavitused
Jõulud jõudsid Elroni rongidesse: kõlavad luuletused ja uuendatud peatuste teavitused

Jõulud jõudsid Elroni rongidesse: kõlavad luuletused ja uuendatud peatuste teavitused

Elroni rongides kõlavad jõulukuul uuendatud peatuste teavitused – muusiku Jaan Pehki poolt loodud heliklipid ja jõululuuletused teavitavad reisijaid saabuvatest peatustest.

Foto: Elron

Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuhi Katrin Kulderknupu sõnul on muudetud rongi heliteavituste eesmärk muuta kõikide rongireisijate sõidud jõulumeeleoluga mõnusamaks. “Hea tuju ja rõõm on nakkav – kui suudame tõsta juba hommikul reisijate tuju, kandub see omakorda päeva jooksul ka teisele inimestele edasi. Kui muhedad ja lustakad teavitused reisijatele rongisõidu jooksul kõrvu kõlama jäävad, siis jõuab hea tuju ka üle terve Eestimaa,” lausus Kulderknup.

Uutmoodi kõlavad peatuste nimed, teavitused ja luuletused on Elroni rongides alates kuuendast detsembrist kuni uue aasta esimese nädala lõpuni.
“Uue kõla on saanud kõikide rongipeatuste nimed, mis on sisse loetud heatujulise Jaan Pehki poolt kas lühikese laulujupina või hoopiski riimina. Lisaks saab kuulda ka erinevaid luuletusi,“ selgitas Kulderknup.

Uute klippide ja luuletuste autor Jaan Pehk nentis, et ka temal tuleb aeg-ajalt rongiga sõitmist ette. “Minu lemmikkohad on Hiiu ja Türi, kuna mõlema peatuse lähistel asub mul kodu. Just Türi peatuses kõlab sel jõulukuul rõõmus luuletus rongireisijate sihtpunkti jõudmisest,” ütles Pehk.

Inspiratsioon riimideks ja lauludeks tuli autoril peamiselt peatuste nimedest endist või ka lihtsalt rongisõiduga seonduvast.
“Loodetavasti ei aja luuletused kedagi väga segadusse ja ma loodan, et reisijad endale harjumuspärastes peatustes ikka maha oskavad minna,” naljatles muusik.

Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht tõi välja, et lisaks uutmoodi kõlavatele peatuste nimedele leiab peagi rongidest kuni 14 erinevat Jaan Pehki poolt kirjutatud lõbusat luuletust, mille iga rongireisija saab endale reisi ajal näiteks pähe õppida, üles kirjutada või pildistada, et siis jõululauas või kingipakki lunastades esitada,” kutsus Katrin Kulderknup kõiki üllatusest osa saama.

Head Uudised GoodNews