1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Mai-Liis Kivistik loovtöötubadest ettevõttes: meile kõigile tuleb kasuks, kui saame oma kätega midagi luua
VIDEO I Mai-Liis Kivistik loovtöötubadest ettevõttes: meile kõigile tuleb kasuks, kui saame oma kätega midagi luua

VIDEO I Mai-Liis Kivistik loovtöötubadest ettevõttes: meile kõigile tuleb kasuks, kui saame oma kätega midagi luua

Aafrika vanasõna ütleb, et: „Kui sa tahad minna kiiresti, mine üksi. Kui sa tahad jõuda kaugele, mine koos.“ Ka loodusterapeut ja näojooga õpetaja Mai-Liis Kivistik leiab, et mida rohkem on võimalik teha tööväliselt asju koos enda töökaaslaste või kolleegidega, siis seda soojemad suhted tekivad ja seda lihtsam on ka rõõme ja muresid töökeskkonnas jagada.

Mida rohkem on võimalik teha tööväliselt asju koos enda töökaaslaste või kolleegidega, siis seda soojemad suhted tekivad ja seda lihtsam on ka rõõme ja muresid töökeskkonnas jagada.

Mai-Liis Kivistik. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Ennast probleemist distantseerides, tulevad lahendused hoopis kiiremini

Mai-Liis sõnab, et tänu ühisele koos tegemisele väheneb ärevus, stress ja läbipõlemine, sest inimene tunneb, et teda väärtustatakse. „On oluline, et sinu töökohal lastakse sul teha muid asju kui ainult tööd,“ lausub ta ja toob välja, et tihti on tekkinud inimesel probleem, kus keskendutakse selle lahendamisele ja ei pruugita lahendust näha, sest ollakse sellele ühele probleemile niivõrd kaua mõelnud. Kui on aga võimalik sellest keskkonnast korraks välja tulla ning teha enda jaoks oluliste inimeste või töökaaslastega midagi toredat, siis vastused ja lahendused tulevad hoopis kiiremini, sest sa distantseerid ennast sellest probleemist.

Mai-Liis tõdeb, et elame ühiskonnas, kus meil on pidevalt kiire ja meil ei ole aega, kus saame lihtsalt olla ja mõelda oma mõtteid, mis ei ole seotud igapäevaprobleemidega või igapäevaste tööküsimustega. Seda aega ei ole meile lihtsalt antud ja me ei oska seda enam küsida ka.

Elame ühiskonnas, kus meil on pidevalt kiire ja meil ei ole aega, kus saame lihtsalt olla ja mõelda oma mõtteid.

Mai-Liis Kivistik. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Meile kõigile tuleb kasuks, kui saame oma kätega midagi luua

Kui rääkida loovtöötubadest, siis Mai-Liis selgitab, et loovtöötuba ei pea olema ainult värvimine või joogatund, vaid võib olla hoopis kehakoorijate meisterdamine. Seda sellepärast, et see koosneb väga lihtsatest koostisosadest, aga samal ajal on piisavalt keeruline ja vajab loomingu avaldumist, et saaksid täpselt selle tulemuse, mida soovid. „Kehakoorijate meisterdamise töötoas ei ole kunagi ette antud mõõdikuid, kui palju mingit koostisosa läheb või mida täpselt pead ravimtaimedest sisse panema või miks üldse neid panna, vaid saadki avada oma loomingu, võib-olla mõne sõbraga seda koos teha. Tulemused on väga erinevad. Ja mis peamine – kui valmistad enda koorijat, siis kõik su ülejäänud mõtted jäävad tagaplaanile. See ei ole füüsiliselt võimalik, et muretsed tööprobleemi või mingi koduse probleemi pärast, kui tegeled loova toiminguga, mõeldes samal ajal siis, mida oma topsi parasjagu paned või mis lõhna sa näiteks tahaksid sellele koorijale anda,“ tõdeb ta.

Loovtöötuba ei pea olema ainult värvimine või joogatund, vaid võib olla hoopis kehakoorijate meisterdamine.

Mai-Liis leiab, et loovust on meil kõigil vaja, seda on vaja juba igapäevaelu toiminguteks. Loovus pole tema sõnul midagi sellist, mida teevad ainult kunstiinimesed – me kõik teeme seda, oled sa siis ettevõtja, koolitaja või õpetaja. Meile kõigile tuleb kasuks, kui saame oma kätega midagi luua.

Head Uudised GoodNews