1. Avaleht
  2. Määratlemata
  3. Wise korraldab neljandat aastat järjest võistlust “20 Under 20”
Wise korraldab neljandat aastat järjest võistlust “20 Under 20”

Wise korraldab neljandat aastat järjest võistlust “20 Under 20”

Noortele alustavatele ettevõtjatele hoo andmiseks korraldab Wise neljandat aastat järjest võistlust “20 Under 20”, kus sel aastal tõstetakse esile ühiskonna põletavaid probleeme lahendavaid ettevõtteid.

Wise’i tellitud Kantar Emori värskes küsitluses osalenud 9.-12. klassi õpilastest on ligi pooled (47%) huvitatud oma tuleviku ettevõtlusega sidumisest. Kindlalt on ettevõtjakarjääri kasuks otsustanud 12,6% vastanuist, tõenäoliseks peab seda võimalust 34,5% noortest. Ettevõtluskarjääri kaaluvad noored peavad valiku juures kõige olulisemaks võimalust tegeleda millegagi, mis neid tõeliselt haarab (78% vastanuist). Tähtsaks peetakse ka paindlikkust tööaja ja -koha suhtes (62%) ning loomingulist vabadust (49%). Kolmandikku (35%) köidab ettevõtluse juures võimalus lahendada mõnd ühiskonna probleemi.

Noored, kes ei näe oma tulevikku ettevõtlusega seotuna, toovad peamise takistusena välja hea äriidee puudumise (53%). Kitsaskohtadena tuuakse välja vajalike teadmiste ja oskuste puudumist, keerukust algkapitali leidmisel ning suurt vastutust.

Eesti noorte kõrget ettevõtlushuvi näitavad ka “20 Under 20” eelnevad aastad: kaks aastat tagasi jõudis üleeuroopalise võistluse 20 finalisti sekka kolm, eelmisel aastal lausa viis Eestist pärit ettevõtjat. Sel aastal laieneb võistlus esimest korda Euroopast välja ja osalema on oodatud ka kõik 16-19-aastased Austraalia ettevõtjad. Noorte äriideid hindab rahvusvaheline ettevõtjate ja investorite žürii, teiste seas Wise’i kaasasutaja, ettevõtja ja investor Taavet Hinrikus. Tänavu on fookuses sotsiaalse vastutuse ja jätkusuutlikkusega tegelevad ettevõtted. Lisaks 25 000-naelasele autasule antakse välja 5000 naela ulatuses eriauhindu silmapaistvale haridusidule, roheidule ja sotsiaalsele ettevõttele ning võimaldatakse sisukat mentorlust oma ala tipptegijatelt.

„Noored soovivad ettevõtteid luues järjest rohkem panustada terve ühiskonna tulevikku. Aktiivselt tegeletakse kliima- ja haridusprobleemidega ning leitakse viise, kuidas leevendada sotsiaalseid kitsaskohti. Alla 20-aastasena oma ettevõtet alustada ei ole lihtne. Meil on meeletult hea meel, kui saame andekaid ja ettevõtlikke noori toetades meie kõigi homset paremaks muuta,” selgitas žürii esimees Taavet Hinrikus.

Eelmise aasta võitja, merevett puhastavaid turbamatte tootva Deep Peati asutaja Henri Pihelgase jaoks on võistluse võitmine olnud märgilise tähtsusega. „Alates võitmisest on ettevõttel olnud sõna otseses mõttes pöörane aasta. Võistlus on loonud meile palju võimalusi õppimiseks, ärilisi kontakte üle kogu maailma ning on aidanud jõuliselt siseneda Eesti ettevõtlusmaastikule. Võidetud auhinnaraha oleme investeerinud tootearendusse, soetanud tehnikat, loonud kodulehe ja valmistanud mitu suurt tootepartiid. Meie eesmärgiks on tuua rohepööre terve Euroopa õlikoristusmaastikule,” kirjeldas ta.

Head Uudised GoodNews