1. Avaleht
 2. Hea Eesti asi
 3. Aasta ettevõte 2023 on Tartu biotehnoloogiaettevõte Icosagen Cell Factory
Aasta ettevõte 2023 on Tartu biotehnoloogiaettevõte Icosagen Cell Factory

Aasta ettevõte 2023 on Tartu biotehnoloogiaettevõte Icosagen Cell Factory

Eile õhtul tunnustati „Eesti parimad ettevõtted 2023“ auhinnagalal kõige tublimaid ettevõtteid. Aasta ettevõtte tiitliga pärjati Tartu biotehnoloogiaettevõte Icosagen Cell Factory, mis on muuhulgas välja töötanud koroonaviirust tõrjuva nina­sprei Bioblock.

„Icosagen on üks teadmusmahukamaid ettevõtteid Eestis. Nad loovad majanduslikus mõttes ülisuurt lisandväärtust aga mis veel tähtsam – tänu nende tööle on inimestel tervem ja parem elu,“ ütles EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liige Sigrid Harjo.

Lisaks aasta ettevõtte tiitlile pärjati Icosagen ka aasta innovaatori tiitliga. „Nad on arendanud välja maailmas unikaalsed bioloogiliste molekulide arendamise ja tootmise tehnoloogiad, millega pakutakse teenuseid maailma juhtivatele farmaatsiaettevõtetele. Lähiajal valmib ka nende ravimitehas, mis on täiesti uus tase kogu Eesti biotehnoloogia sektorile,“ rääkis Harjo aasta ettevõtte laiemast mõjust.

Tööandjate Keskliidu tegevjuht ja žürii liige Arto Aas selgitas, et Eesti ettevõtlus vajab ja otsib Icosageni sarnaseid edulugusid. „Icosagen on eeskujulik näide sellest, kuidas Eesti teadlaste töö viljad jõuavad läbi ettevõtluse ühiskonna teenistusse ja löövad läbi rahvusvahelises konkurentsis. Sellised teadusmahukad ettevõtted näitavad eeskujuna, et innovatsiooni ja arendustegevustesse panustamine tasub ära,“ ütles Aas.

„Muutlikus keskkonnas püsimine ja majanduse elavdamine on iseenesestki märkimisväärne saavutus, mille eest väärivad kõik ettevõtlikud isikud tunnustust. Ettevõtjaks olemine nõuab palju julgust ja proaktiivsust, seda eriti viimastel aastatel, mil ettevõtjaid on proovile pannud erinevad väljakutsed. Jagame ettevõtlusauhindu vaid väikesele osale Eesti ettevõtjatest, kuid see väljendab austust kõikide ettevõtjate ja ettevõtlike inimeste vastu,“ ütles Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

Aasta ettevõte valiti EASi ja KredExi ühendasutuse ja Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Ettevõtluse auhind“ ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi „Konkurentsivõime edetabel“ parimate seast.

Aasta ettevõtte tiitlile kandideerisid:

 • aasta eksportöör Silen;
 • aasta innovaator Icosagen Cell Factory;
 • aasta kestlik ettevõte A. Le Coq;
 • aasta turismiedendaja HMP Hotellid;
 • aasta pereettevõte MRPEasy;
 • aasta välisinvestor FLIR Systems;
 • aasta konkurentsivõimelisim tööstusettevõte Ericsson Eesti;
 • aasta konkurentsivõimelisim kaubandusettevõte Orlen Eesti;
 • aasta konkurentsivõimelisim teenindusettevõte Admiral Markets.

Aasta nooreks ettevõtjaks valiti inseneribüroo Revismo juht ja omanik Kristo Klementi.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tunnustas ettevõtluse edendamise auhinnaga Narva loomeinkubaatorit OBJEKT ja Tehnopoli juhitud Connected Health klastrit.

 • Aasta ettevõtte valis esinduslik žürii, kuhu kuulusid: ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo, Eesti Panga president Madis Müller, Rektorite Nõukogu juhatuse esimees ja Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, Tartu Ülikooli professor ja Eesti Teaduste Akadeemia liige Urmas Varblane, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi juhatuse liige Riin Savi, Tööandjate Keskliidu volikogu liige Kadri Mägi-Lehtsi ning EASi ja KredExi ühendasutuse  juhatuse liige Sigrid Harjo.
Head Uudised GoodNews