1. Avaleht
  2. Keskkond
  3. Capital Mill alustab Baltikumis oma ärihoonete varustamist elektriautode laadimisvõrgustikuga
Capital Mill alustab Baltikumis oma ärihoonete varustamist elektriautode laadimisvõrgustikuga

Capital Mill alustab Baltikumis oma ärihoonete varustamist elektriautode laadimisvõrgustikuga

Täna hakkasid Capital Milli hallatavate Tiskre Prisma ning Tallinna kesklinnas asuva Skyoni büroohoone juures tööle avalikud elektriautode laadimispunktid. Elektriautode laadimistaristu arendusega tegelev Eleport varustab laadimisjaamadega kokku 60 Capital Milli hallatavat objekti. Valmimisel on neist praegu 16, millest 12 on kaubanduskeskused.

Foto: Capital Mill

„Elektriautode laadimispunktide paigaldamine Capital Milli hallatavate kaubanduskeskuste ja ärihoonete juurde on tulevikku suunatud algatus, kuid teisalt on see tulevik juba praegu kohe ka käes – elektriautode osakaal siinses autopargis suureneb pidevalt ning autotootjad pakuvad üha uusi elektrimudeleid,“ lausus Capital Milli juhatuse liige Tanel Samuel.  „Arendajana on Capital Mill järginud keskkonnasäästliku ehitamise standardeid juba aastaid ning rohelise mõtteviisi osa on ka keskkonnasõbralike elektrisõidukite jaoks laadimistaristu loomine sinna, kus inimesed töötavad, poes käivad või muude igapäevatoimingutega tegelevad.“

Tanel Samueli sõnul muutub kaubanduskeskust külastavale kliendile üha olulisemaks see, kus pakutakse mugavat ja kiiret laadimisvõimalust tema elektriautole: „Täna ei tähenda ostlemine ainult kaupluses sisseostude tegemist, vaid keskuste külastajatele pakutakse emotsionaalset kogemust. Seejuures hakkab üha olulisemat rolli mängima elektromobiilsus. Pakutav kliendikogemus ja teenus saavad alguse juba parkimisplatsil.“

Täna ei tähenda ostlemine ainult kaupluses sisseostude tegemist, vaid keskuste külastajatele pakutakse emotsionaalset kogemust. Seejuures hakkab üha olulisemat rolli mängima elektromobiilsus.

Foto: Capital Mill

Eleporti Eesti turu juhi Kaupo Eerme sõnul on Eleporti eesmärk pakkuda avalikku laadimisteenust. “Kõigil elektriauto omanikel ei ole võimalik või ratsionaalne rajada koju laadimisjaama. Sellepärast peame oluliseks rajada ärikinnisvara ja kaubanduspindade juurde laadimispunkte, et elektriautode omanikel oleks võimalik meie teenust kasutada mugavalt oma igapäevaste liikumiste ajal,” ütles Eerme. Nii Skyoni ärihoone kui ka Tiskre Prisma juures on nüüd võimalik korraga laadida nelja autot. Järgmisena on kavas avada laadimisjaamad Raudalu Konsumi juures.

Head Uudised GoodNews