Avaleht Hea Eesti asi Costpocket loodab ühisrahastusega kaasata 200 000 eurot
Costpocket loodab ühisrahastusega kaasata 200 000 eurot

Costpocket loodab ühisrahastusega kaasata 200 000 eurot

Eesti iduettevõte Costpocket kaasab Funderbeami platvormil rahvusvaheliseks laienemiseks kuni 200 000 eurot.

Costpocket tegutseb efektiivse paberivaba raamatupidamise nimel. Mobiilirakenduse abil saab kuluarveid digiteerida, muuta need e-arveteks ja seejärel saata otse raamatupidamissüsteemi.

Uuring näitab, et raamatupidajad kulutavad 63 protsenti tööajast andmete sisestamisele, mis pärinevad just tšekkidelt ja arvetelt. Tšekkide kogumine ja nendega tegelemine (kinnitamine, kalkuleerimine, raamatupidamine, andmesisestus, reeglistiku järgimine ja auditeerimine) võib suurema ettevõtte puhul maksta 600 000 eurot aastas.

„Turgude osas näeme laienemisvõimalust esmalt just Soomes ja Lätis, kus digitaalsel kujul säilitatavad tšekid on seadusega lubatud juba mõnda aega. Kolme riigi peale plaanime kliendibaasi kasvatada 10 000 ettevõtteni,“ ütles ettevõtte asutaja ja tegevjuht Martin Sookael.

Praegu on ettevõttel 1300 aktiivset kasutajat, enamik Eestist: Go Work A Bit, Startup Wise Guys, Merit Tarkvara, Arvamusfestival, Nudist Drinks jt. Kokku on Baltikumis ehitatud 20 raamatupidamistarkvarale integratsioonid, kolm nendest tegutsevad aktiivselt ka Soomes.

Kampaania juhtinvestoriks on Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni juhatuse liige Kaspar Hanni. „Costpocketi puhul meeldib mulle ettevõtte selge väärtuspakkumine: paberid ei kao ära ja töötajate kuluaruanded saavad valmis õigel ajal, mitte ei jää venima,” sõnas Hanni.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga