Avaleht Hea Eesti asi Eesti haridus-idufirma sai 500 000-eurose investeeringu
Eesti haridus-idufirma sai 500 000-eurose investeeringu

Eesti haridus-idufirma sai 500 000-eurose investeeringu

Eesti haridus-start-up 99 Math sai 500 000-eurose investeeringu. Rahastusringi juhtis Change Ventures, lisaks panustab investeeringuga Heateo Haridusfond.

Ettevõtte eesmärgiks on tekitada lastes mängupsühholoogia abil huvi matemaatika vastu ja tõsta nende taset. Selle saavutamiseks suunatakse rahastusringist saadud investeering hariduslike e-spordimängude ja -võistluste arendamisesse. Asutajate eesmärk on luua miljoneid õpilasi kaasav matemaatika e-spordiliiga.

Esimese tegevusaasta jooksul on e-sporditurniiridel “Matamängude päevad” (“Math Game Day”) osalenud 30 000 õpilast 20 riigist. Mängud on veebipõhised ja toimuvad reaalajas, kus ühe kooli võistkond teise vastu mõõtu võtab ja lapsevanemad veebi teel mängu käigule kaasa elavad. Osalemiseks pole õpilastel vaja muud kui nutitelefoni ja internetiühendust, mistõttu on turgudele sisenemise takistus väike ja platvorm jõuab kiiresti üha enamate õpilasteni. Platvormi kasutajaid on enim USA-s, sellele järgnevad Eesti, Suurbritannia, Türgi ja teised Euroopa riigid.

“Kuigi matemaatika ja laiemalt MATIK-ained (loodusteadused ja tehnoloogia) muutuvad õpilaste tulevikku silmas pidades järjest vajalikumaks, on matemaatika kahjuks paljude jaoks igav ja keeruline aine. Samal ajal haaravad arvutimängud järjest suuremat hulka õpilasi. Kasutame arvutimängude haaravaid võtteid, innustamaks lapsi tegelema matemaatikaga. Meie eesmärk on muuta see aine just 1.-6. klassi õpilaste seas populaarsemaks ja sellega tõsta nende edukust teistes reaalainetes. Kui matemaatika muutub põnevamaks, tegelevad õpilased sellega rohkem. Nii tekib meil rohkem insenere, teadlasi ja astronaute,” kommenteeris kaasasutaja Timo Timmi, 19-aastane äsjane keskkoolilõpetaja ja arvutimängude entusiast.

“Meie e-spordiliiga paneb juba praegu lapsi tundides innukamalt keskenduma ja isegi kodus vabatahtlikult matemaatikaülesandeid lahendama. Kasutame investeeringut matemaatikateemade lisamiseks ja õpianalüütika arendamiseks, et lihtsustada ka õpetajate tööd. Saades jooksvalt ülevaated õpilase arengust mitte tunnikontrolle parandades, vaid lihtsalt mängus õpianalüütikat vaadates, märkab õpetaja kiiresti, kus täpselt on kitsaskohad ja kuidas õpilast aidata. Õppemängu saavad tundides tasuta kasutada nii õpilased kui ka õpetajad,” lisas Timmi.

“99 Math on näidanud, et veebipõhised võistlused toovad kaasa koole ja kümneid tuhandeid õpilasi üle maailma, kes paremate matemaatikatulemuste nimel harjutavad. Toetame 99 Mathi meeskonda, et aidata kaasa platvormi kasvule ja muuta seda, kuidas lapsed matemaatikasse suhtuvad ja seda harjutavad,” kommenteeris Change Venturesi partner Yrjö Ojasaar.

“99 Math ühendab endas korraga mitu olulist nurka. See muudab matemaatika õppimise kaasahaaravamaks, õpitulemuste jälgimise andmepõhiseks ja ülevaatlikumaks ning vähendab kokkuvõttes õpetajate koormust. Heateo Haridusfond on liitunud sel korral endale pisut tavapäratul moel, investorina, sest sellisel kujul on meil suurim kindlus, et väärt lahendus jääb tulevikus kättesaadavaks ja kasutusele ka Eestis ja eestikeelsena,” kommenteeris Heateo Haridusfondi kaasasutaja Martin Villig.

99mathi asutajad on Timo Timmi, Eesti suurima õppematerjalidepanga Tebo Õpiveeb looja Tõnis Kusmin ja tarkvarainsener Ain Arend.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga