Avaleht Äri DPD toimetas mullu kohale 7,5 miljonit pakki päevas
DPD toimetas mullu kohale 7,5 miljonit pakki päevas

DPD toimetas mullu kohale 7,5 miljonit pakki päevas

Mahtude hüppelise suurenemise tulemusel tõusis DPD grupi käive möödunud aastal 42% võrreldes 2019. aastaga.

Terves maailmas tegutsev DPD grupp toimetas möödunud aasta jooksul kohale kokku üle 1,9 miljardi saadetise, mis tähendab 7,5 miljonit pakki päevas. 2019. aastaga võrreldes tõusis saadetiste hulk ligi poole miljardi võrra.

Aasta tihedaimaks tööpäevaks osutus 30. novembril tähistatud „küberesmaspäev“, mil ühe päeva jooksul liikus kogu DPD grupi kullerite käest läbi kokku 13,9 miljonit saadetist.

DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss lausus, et täpsustatud numbrid Eesti kohta väljastatakse lähiajal, kuid üldiselt on kasv olnud Eestis sarnane kui terves maailmas. „Kuigi väikeste erinevustega, siis mõjutas viirus elu terves maailmas küllaltki sarnaselt. Hüppeliselt kasvas vajadus kullerteenuse järele ning kiiresti viisime sisse ka kontaktivaba pakiveo,“ selgitas Kirss.

„Viiruse mõju omapäradena saab kindlasti välja tuua ka seda, et oluliselt nihkus teenuste vajadus eraklientide suunal – nüüdseks on 55% kogu grupi mahust B2C. Erakordse kasvu DPD grupis tegid läbi spetsiifilised kategooriad, nagu toiduvedu ja tervishoid, mis näiteks Prantsusmaal kasvas lausa 115%,“ lisas DPD Eesti tegevjuht.

Suurenenud nõudluse rahuldamiseks palkas DPD terve grupi peale otseselt või kaudselt juurde üle 20 000 töötaja.

DPD Eesti tegevjuht lisas, et mahtude hüppeline kasv oli kahtlemata väljakutseterohke. „Oleme äärmiselt tänulikud oma töötajatele ja kõikide tehtud pingutustele. Suutsime kiirelt kohaneda ja oma jõude vajaduste järgi optimeerida. Mis aga meie olukorda tegi ehk mõnevõrra teiste riikidega võrreldes lihtsamaks, on Eesti inimeste pakiautomaatide eelistamine ja juba olemasolev tugev pakiautomaatidevõrgustik. Pakiautomaadid võimaldavad meil liigutada märksa suuremat hulka pakke efektiivselt,“ märkis Kirss.

Koroonaviiruse üheks mõjuks oli ka mõningate ennustatud trendide tunduvalt varem esile kerkimine. „Näiteks 2024. aastaks ennustatud klientide suurenev nõudlus keskkonnasäästlike lahenduste ja pakiveo osas ning linnalogistika olulisuse kasv olid ennustatud tasemel juba möödunud aastal. Seega tegi kogu kulleritööstus viiruse mõjul justkui mitmeaastase edasihüppe,“ märkis Kirss.

DPD grupp on osa Geo Posti võrgustikust, mille käive oli 2020. aastal 11 miljardit eurot.