Avaleht Majandus Eesti 4G võrgud on jätkuvalt heal tasemel
Eesti 4G võrgud on jätkuvalt heal tasemel

Eesti 4G võrgud on jätkuvalt heal tasemel

Eesti 4G võrgud on jätkuvalt heal tasemelTehnilise Järelevalve Amet mõõtis mobiilse interneti kiirust EMT, Elisa ja Tele2 võrkudes üle Eesti. Mõõtmiste eesmärk oli saada ülevaade sideettevõtjate võimekusest pakkuda mobiilset internetiteenust ja anda tarbijale objektiivset infot mobiilse interneti levialade ning andmesidekiiruste kohta. Lisaks 114 fikseeritud mõõtepunktile sooritati mõõtmisi ka sõidu pealt umbes 5 km intervalliga ning saadi 500 täiendavat mõõtetulemust.

Suurima keskmise allalaadimiskiiruse fikseeritud mõõtekohtades saavutas EMT 46,1 Mbit/s, Elisa keskmine kiirus oli 28,9 Mbit/s ja Tele2-l 24,6 Mbit/s. Üleslaadimise kiirused fikseeritud mõõtekohtades olid vastavalt EMT 23,2 Mbit/s, Elisa 15,5 Mbit/s, Tele2 10,1 Mbit/s. Sõidu ajal mõõdetud kiirused olid võrreldes seisu pealt mõõdetutega oodatavalt ca 25% aeglasemad, kuid siiski head.

Mõõtetulemustest ilmneb, et võrreldes 2014. aastaga on jõudsasti laienenud Tele2 4G LTE võrgu leviala – vastavate mõõtepunktide osakaal suurenes 20%-lt 75%-ni. EMT ja Elisa tulemused kiiruse osas on samaväärsed võrreldes eelmise aastaga või mõnevõrra väiksemad. Kiiruste mõningane langemine võib olla seletatav 4G LTE kasutajate arvu tõusuga, mis on lisanud võrgule koormust. Kogu mõõteteekonna jooksul oli EMT 539 punktist 4G LTE teenus 99% punktides, mis näitab võrgu väga head katteala. Ka Elisa tulemus 94% on väga hea. Tele2 4G võrk, mis mõõtmise hetkel oli 75% punktides kättesaadav, jätkab sel aastal kiiret laienemist ja järgmiseks aastaks peaks vahe ettevõtete vahel vähenema.

Mõõtmistulemused:

• Fikseeritud mõõtepunktides saadud allalaadimiskiirused
• Sõidu pealt sooritatud allalaadimiskiirused

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga