1. Avaleht
  2. Majandus
  3. Eesti inimesed peavad transpordisektoris kõige jätkusuutlikumaks ettevõtteks Elronit
Eesti inimesed peavad transpordisektoris kõige jätkusuutlikumaks ettevõtteks Elronit

Eesti inimesed peavad transpordisektoris kõige jätkusuutlikumaks ettevõtteks Elronit

Eesti inimesed peavad transpordisektoris kõige jätkusuutlikumaks ettevõtteks Elronit, selgub Euroopa suurimast brändidele keskendunud kestlikkuse uuringust Sustainable Brand Index 2024. Kõikide sektorite lõikes oli Elron pärast Rimi ja Coopi kolmandal kohal.

Foto: Elron

„Reisijate transport rongiga ongi üks vähem saastavaid transpordiviise ja panustab oluliselt Eesti inimeste transpordiga seotud süsinikuheitme vähenemisse,“ ütles Elroni ohutus- ja kvaliteedijuht Natali Aosaar.

Ligi pool Elroni rongipargist sõidab juba taastuvenergial, samuti hakkavad seda tegema aastatel 2025 – 2026 liinile toodavad 16 uut elektrirongi. Elron kasutab roheenergiat ka oma depoos ja kontoris. „Eesti transpordisüsteemi süsinikuheitme vähendamisel on reisirongidel kandev roll, sest rongireisija keskmine CO2 jalajälg on juba täna üle nelja korra väiksem kui bensiini- või diiselautoga sõitjal. Elektrirongi ja bensiini- või diiselauto vahe ulatub aga juba kümnetesse kordadesse ehk lähiaastatel liinile saabuvad rongid on selgelt kõige keskkonnasäästlikum viis liikumiseks.“

Eesti transpordisüsteemi süsinikuheitme vähendamisel on reisirongidel kandev roll, sest rongireisija keskmine CO2 jalajälg on juba täna üle nelja korra väiksem kui bensiini- või diiselautoga sõitjal.

Foto: Elron

Natali Aosaare sõnul otsib Elron ka tehnilisi lahendusi, kuidas praeguste diiselrongide keskkonnajälge veelgi vähendada. „Testime võimalust viia diiselrongid üle biodiislile või ehitada pikemas plaanis osad diiselrongid ümber akurongideks,“ märkis ta.

Aosaare sõnul on Elron viimastel aastatel jõudsalt tegelenud ettevõtte kõikide tegevuste jätkusuutlikumaks kujundamisega. „ESG põhimõtted on juurutatud Elroni juhtimissüsteemi ja strateegiasse. Lisaks praktilistele tegevustele nagu jäätmete taaskasutuse suurendamine, panustame töötajate teadlikkuse tõstmisesse kestlikkuse valdkonnas. Samuti oleme uuendamas rohelise kontori tunnistust ja vastutustundliku ettevõtluse märgist.“

  • Sustainable Brand Index Estonia 2024 transpordiettevõtete arvestuses järgnes Elronile Tallink (4), Tallinna Linnatransport (21), Lux Express (30), Bolt (37), Viking Line (43) ja Air Baltic (45). Sulgudes on toodud koht üldarvestuses. Uuringuga saab tutvuda Sb-insight.com.

Sustainable Brand Index on suurim sõltumatu brändide jätkusuutlikkust hindav uuring Euroopas. Uuringut viib alates 2011. aastast läbi  Rootsi ettevõte SB Insight ja see mõõdab Soome, Rootsi, Norra, Taani, Hollandi, Eesti, Läti ja Leedu suurimate tarbijabrändide tuntust sotsiaalse- ja keskkonnaalase vastutustundlikkuse osas. Uuring hõlmab üle 1600 kaubamärgi, 36 tööstusharu ning põhineb enam kui 80 000 intervjuul.

Head Uudised GoodNews