1. Avaleht
  2. Majandus
  3. Eesti IT-ettevõte muudab Euroopa riigihangete süsteemi kasutajasõbralikumaks
Eesti IT-ettevõte muudab Euroopa riigihangete süsteemi kasutajasõbralikumaks

Eesti IT-ettevõte muudab Euroopa riigihangete süsteemi kasutajasõbralikumaks

Ander Tenno  Foto: Eiko Kink / Äripäev
Ander Tenno
Foto: Eiko Kink / Äripäev

Eesti suurim kasutajakogemuse disaini ja ärianalüüsi ettevõte Trinidad Consulting OÜ konsortsiumis arendusfirmaga TripleDev OÜ võitis üle-Euroopalise hankeportaali Tenders Electronic Daily ehk TEDi kasutatavuse uuringu hanke.

Projekti eesmärgiks on kaardistada hankekeskkonna tänased kasutatavuse probleemid ning teha ettepanekud edasisteks arendustöödeks. Projekti tellija on Euroopa Liidu Väljaannete Talitus.

Antud keskkonna näol on tegemist infoportaaliga, kuhu koondatakse Euroopa suurimate riigihangete teated. Aastane avaldatav riigihangete maht ulatub miljarditesse eurodesse. Iga päev avaldatakse keskkonnas enam kui 1700 hanketeadet.

„Kahtlemata on see suurepärane võimalus ning mõjutab kõiki, kes riigihangetega suuremal või vähemal määral kokku puutuvad. Meie ettevõtte usaldamine nii kõrgel tasemel tõestab, et Eesti IT-ettevõtted on hinnatud partnerid ka suurtele Euroopa Liidu asutustele.

Kui TEDi keskkond muutub paremini hoomatavamaks ja tavakasutajatele arusaadavamaks, siis suure tõenäosusega näeme tulevastel hangetel ka rohkem ettevõtteid ja suureneb konkurents,“ ütles Trinidad Consultingu tegevjuht Ander Tenno.

Tegemist on rahvusvahelise projektiga, kuhu on kaasatud ka ettevõtte uuringupartnerid Saksamaalt, Itaaliast ja Hispaaniast.

„Kuna TEDi kasutab kogu Euroopa, siis on äärmiselt oluline teha kasutatavuse teste mitmes erinevas riigis, et paremini mõista erinevatest kultuuriruumidest ning erinevate veebiteenustega harjunud inimeste harjumusi ja ootusi.

Samuti on oluline, et inimesed tunneksid ennast mugavalt ja saaksid väljendada end oma emakeeles. Välispartnerite kaasamine oli seega ainuõige valik,“ rääkis Trinidad Consultingu kasutajakogemuse vanemarhitekt Liina Martõnjak.

Tänase plaani kohaselt saab uuringuprojekt valmis suve alguses.

Trinidad Consulting OÜ on Baltikumi suurim kasutajakogemuse disaini ja ärianalüüsi ettevõte. Firma klientide hulka kuuluvad Swedbank, Telia, Bigbank, SMIT, Omniva, MKM, Cybernetica, Maksu- ja Tolliamet, Aktors, Tallink, Riigi Kinnisvara, Elisa, Maanteeamet, EAS, City24, Helmes, Fujitsu, Rahandusministeerium, Töötukassa jpt.

Head Uudised GoodNews