1. Avaleht
  2. Hea Eesti asi
  3. EESTI KINDLUSTUSIDU I Cachet kaasas 5,5 miljonit eurot ja sihib hiigelsuurt Euroopa platvormitöötajate turgu
EESTI KINDLUSTUSIDU I Cachet kaasas 5,5 miljonit eurot ja sihib hiigelsuurt Euroopa platvormitöötajate turgu

EESTI KINDLUSTUSIDU I Cachet kaasas 5,5 miljonit eurot ja sihib hiigelsuurt Euroopa platvormitöötajate turgu

Äsja Prantsusmaalt 5,5 miljonit eurot kaasanud eestlaste asutatud kindlustusvahenduse firma Cachet asub laiendama platvormitöötajatele mõeldud teenuseid, et juba mõne aasta pärast kohanduda kiirelt kasvava turu vajadustega ja ühtlasi toetada inimeste töötamisvabadust.

“Platvormimajandus on andnud meile Euroopa kõige kiiremini kasvavad ettevõtted nagu Deliveroo ja Bolt, kuid ühtlasi on sellega kaasnenud ka tuline arutelu töötajate õiguste üle,” räägib Hedi MardisooCachet kaasasutaja ja tegevjuht.

“Ka meie oleme osalenud ELi tasandi aruteludes platvormitöö reguleerimiseks ja senini on tulnud sealt soovitus lahendada probleem platvormitöötajate ümberklassifitseerimisega töötajateks. Kuid vanade mõtteviiside kasutamine uute probleemide lahendamiseks viib tõenäoliselt selleni, et ka laps visatakse koos vanniveega välja. Ma arvan, et siin saab kasutada tehnoloogiat probleemide lahendamiseks. Nii saame säilitada platvormitöö paindlikkuse ja vabaduse, kuid samal ajal anda juhtimise taas töötajatele,” selgitab Mardisoo.

Euroopa Komisjoni andmetel kasvab platvormitöötajate arv ELis 2025. aastaks 28 miljonilt 43 miljonile ja nad moodustavad 20% ELis elavatest majanduslikult aktiivsetest inimestest.

Traditsioonilistel kindlustusandjatel on raske toime tulla platvormitöö unikaalsete vajadustega – näiteks autojuhid, kes töötavad erinevatel platvormidel nagu Bolt ja Uber. See muudab töötajate kaitse tülikaks ja kulukaks. Cachet koondab andmed platvormide lõikes ja koostab selliselt parema pildi töötajate tööhõivemustritest, võimaldades luua õiglasi ja paindlikke kindlustuspoliise. Tänaseks on Cachet Baltikumis, Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonnas teerajaja andmepõhise kindlustusmudeli loomisel.

Äpitaksojuhtide kindlustamisest välja kasvanud Cachet teeb koostööd Uberi, Bolti, UpSteam ja juhtivate kindlustusandjatega nagu Allianz, PZU, VIG Group. Lisaks platvormitöötajatele, kes teevad tööd auto, jalgratta või tõukerattaga, katavad nad kindlustusega ka kõiki teisi elektritõukerataste ja jalgratastega sõitjaid.

Näiteks City Rider kindlustus katab Euroopa Liidus kergliikleja poolt põhjustatud õnnetuse korral kahjud kolmandatele isikutele, võimaldab valuraha liiklejale endale ja kompenseerib kalleima paketi ostmisel ravikulud kuni 1000 eurot, mida Haigekassa ei hüvita. Seejuures on kuutasu tavaliiklejale alates 5,90 ja äpikullerile 14,85 eurot.

Rahastamisvooru juhtis Pariisis asuv Truffle Capital, millele Cachet on esimene investeering siin piirkonnas. Vooruga liitusid ka UNIQA Ventures ja eelmist vooru juhtinud Icebreaker.vc.

Bernard-Louis Roques, Truffle Capitali kaasasutaja ja tegevjuht: “Cachet’l on tugev piirkondlik jalajälg Balti regioonis ja selge pikaajaline nägemus sellest, kuidas lahendada platvormimajanduse probleeme vabakutselise töötaja vaatenurgast. Vabakutselised on uue majanduse liikumapanev jõud. Cachet on arendanud välja muljetavaldavad lahendused, mis võimaldavad käsitleda iga vabakutselist individuaalselt ja samal ajal minimeerida oma kindlustuspartnerite riskisuhet, mis teeb temast tõusva jõu ühel kõige dünaamilisemal kindlustustehnoloogiaturul.”

Kogutud vahendeid kasutab Cachet tiimi suurendamiseks, tehnoloogia ja andmemudeli arendamiseks ning laienemiseks ELis. Cachetil on kindlustuse turustamise litsents, mis kehtib enamikus ELi riikides. Praegu tegutseb Cachet lisaks Eestile ka Lätis ja Poolas ning teenindab kliente Leedus, Ühendkuningriikides ja Soomes.

  • Cacheti kindlustuspaketid hõlmavad vastutuskindlustust, liikluskindlustust ja mikromobiilsuskindlustust, isiklikku tervisekindlustust ning õnnetusjuhtumikindlustust platvormitöötajatele.
Monika Kuzmina Hea sõna saadik, GoodNews looja ja meediapartner