Avaleht Majandus Eesti suurima kartongipakendite tootja A&R Cartoni ligi 5 miljonit maksnud laiendatud tehas on valmis
Eesti suurima kartongipakendite tootja A&R Cartoni ligi 5 miljonit maksnud laiendatud tehas on valmis

Eesti suurima kartongipakendite tootja A&R Cartoni ligi 5 miljonit maksnud laiendatud tehas on valmis

Margus Üürike

Eesti suurim kartongpakendite tootja A&R Carton laiendas ja kaasajastas tehast ligi 5 miljoni euro eest. Uut pinda lisandus 800 ruutmeetrit, lao-ja tootmispindu renoveeriti 1600 ruutmeetri ulatuses. Lisaks mullu soetatud Komori trükimasinale osteti tänavu 1,5 miljoni euro eest stantsimis- ja liimimismasin ning kuumfooliumimasin, samuti uued transportliinid. Ehitati uued töötajate olme- ning kontoriruumid. Töötajaid on jooksvalt lisandunud 20.

Margus Üürike, A&R Cartoni juhatuse esimees: “Suurendasime ja uuendasime olme- ja tootmisruume ning tehas sai väljastpoolt täiesti uue väljanägemise. Tänaseks on A&R Cartoni Tabasalu tehase trükkimisvõimekus kolmekordistunud: kaasaegsele Komori trükimasinale lisasime stantsimis- ja liimimisvõimsust, et trükiga sammu pidada.”

Eelmisel aastal tööle pandud Komori trükimasin Lithrone LS44 kasutab hübriidtehnoloogiat, saab trükkida nii tavavärvidega kui ka kõrgemat läiget ning reljeefset tulemust andvate H-UV värvidega. Uus masin on kiirem ja seda just töö sissevõtu osas. Kui varem kulus töö seadistamiseks pisut alla tunni, siis uue masina saab tööle 10-15 minutiga. Jõudlus on suurem ja need tööd, milleks varem kulus kaks tundi, saadakse vähem kui tunniga tehtud,” selgitab Üürike

Keskkonnahoiust rääkides ütleb Margus Üürike: “H-UV värvid tarbivad kuivamisel oluliselt vähem energiat ning tekitavad vähem osooni. Väheneb tehnoloogilise piirituse kasutus ning seeläbi on vähenenud heitmed õhku. Säästame keskkonda, kasvatades samal ajal tootlikkust.”

Ettevõte palkab inimesi juurde, tööd on pakkuda stantsijatele, trükkalitele, masinate operaatoritele, laotöölistele. “Oleme viimase aastaga jooksvalt suurendanud töötajaskonda 20 inimese võrra ning soovime tööd veel 10 inimesele. Meile tulejad peaksid olema tehnilise taibuga, aga eelkõige on vaja tööst hoolida,” iseloomustab Üürike Tabasalu tehasesse sobivaid inimesi.

Eesti tootjatest kasutavad A&R Cartoni pakendeid Balbiino ja Rapala. Tehas ekspordib 95% toodangust, kliendid on näiteks Norra firma Orkla, Soome toiduainetootjad Fazer, Froneri ja Raisio, Skandinaavia toiduainetootja Lantmännen, Islandi ettevõte Samhentir.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga