Avaleht Hea Eesti asi Eestlaste meditatsiooniäpp muutis endise Google’i asepresidendi elu
Eestlaste meditatsiooniäpp muutis endise Google’i asepresidendi elu

Eestlaste meditatsiooniäpp muutis endise Google’i asepresidendi elu

Google’i juhtimisnõustaja ja tänaseks endine asepresident Fred Kofman ütles Business Insider-ile antud intervjuus, et koroonapandeemia eneseisolatsioonis jõudis ta selgusele, et ei soovi enam endise elurütmi juurde naasta. Muuhulgas harrastas Kofman isolatsiooniperioodil palju meditatsiooni ning kasutas selleks Eestist pärit teadvelolekurakendust Synctuition, mille brändisaadikuks ta hiljuti hakkas ning mida ka Business Insider’i intervjuus tunnustas.

Fred Kofman on maailma üks kõrgemalttunnustatumaid juhtimiskoolitajaid ning enne Google’it töötas ta ka LinkedIn’i asepresidendina. Vastutusrikas roll suurtes IT-ettevõtetes tähendas meeletut töögraafikut ning ohtralt reisimist, kuid pandeemiast tingitud eriolukord pani ka Kofmani elu hetkega pausile. „Ma olin harjunud sellega, et olin pidevalt täielikult hõivatud – kohtumised, reisid… Isolatsioonis veedetud kolme kuu jooksul sain esmakordselt olla paigal ilma, et ärkaksin pidevalt uues ajavööndis,“ selgitas Kofman intervjuus.

Olles pidevalt oravarattas ei mõistnud Kofman, kuivõrd koormav selline elustiil tegelikult oli. „Lõpuks ma justkui rändasin unes, kus kõik ümbritsev hakkas hägustuma, kuid sa ise sellest enam aru ei saa,“ tunnistab Kofman. Seetõttu otsustaski tippkoolitaja loobuda prestiižsest positsioonist Google’i asepresidendina ning jätkata vabakutselise nõustades nii tehnoloogiagigante nagu Google, aga ka väiksemaid iduettevõtteid.

Muuhulgas mainis Kofman intervjuus, et on mediteerimiseks kasutanud Eestis arendatud ning USA-s kiiresti populaarsust kogunud Synctuition teadvelolekurakendust. „Paljud arvavad, et meditatsioon on mingisugune uue ajastu nähtus, mis keerleb vaid lillede ja liblikate ümber, kuid tegelikkuses on tegu distsipliiniga, mis nõuab palju tööd,“ lisas Kofman.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga