Avaleht Majandus POSITIIVNE PÄRNAKATELE! Elisa ehitas Pärnusse 300 000 puhkajat arvestava kvaliteetse 4G võrgu
POSITIIVNE PÄRNAKATELE! Elisa ehitas Pärnusse 300 000 puhkajat arvestava kvaliteetse 4G võrgu

POSITIIVNE PÄRNAKATELE! Elisa ehitas Pärnusse 300 000 puhkajat arvestava kvaliteetse 4G võrgu

Elisaga rannasElisa tihendas Pärnus ja Pärnu lähiümbruses 4G võrku, kahekordistades 4G tugijaamade arvu ja lisades 4G tugijaamu kohtadesse, kus neid seni ei olnud. Lisaks 41 000 põlispärnakale aitab uus võrk suvel ligi 300 000 puhkajal rahulikult kas või rannaliival pikutades oma puhkusepildid Instagrami, Dropboxi või mujale muretult üles laadida.

„Pärnu on eriline linn – Eestis pole ühtki teist kohta, kus kasutajate arv ning koormus aasta jooksul niivõrd palju muutub,” rääkis Elisa võrgujuht Andrus Kaarelson.  “Pärnu on tähtis just seetõttu, et peame arvestama lisaks pärnakatele ka väga paljude Eesti eri paigus elavate Elisa klientidega, kes suvel Pärnusse puhkama tulevad. Pärnu linna ja lähiümbruse parem 4G võrk tähendab stressivabamat puhkust kõikidele nutiseadmete omanikele – pildid, videod ja kõik muu liiguvad nüüd sujuvalt ja tõrgeteta.“

Andrus Kaarelson
Andrus Kaarelson

„Elisa mobiilse interneti klientide lemmikkohad on Youtube, Facebook, Dropbox ja Twitter, kuid selleks, et vaadata mugavalt hea kvaliteediga videoid või laadida pilte üles-alla, on vaja kvaliteetset 4G võrku,“ sõnas Andrus Kaarelson. „Kokku paigaldas Elisa Pärnusse ja Pärnu külje all olevatesse elamurajoonidesse juurde 20 4G tugijaama. Eraldi tooksin välja näiteks Sindi, mis sai samuti nüüd 4G tugijaama – varem seal seda ei olnud.“ Elisa võrgujuht lisas, et 4G võrgu tihendamisega paranes tublisti ka Pärnu linna 4G levi siseruumides.

„Suur rahvusvaheline konsultatsioonifirma Omnitele mõõtis kevadel Eestis nutitelefonide rakenduste kasutusmugavust ning parima tulemuse sai neis mõõtmistes just Elisa,“ lisas Andrus Kaarelson. „Tavakasutaja lemmikrakendused – suhtlus-, video- ja pildisaidid töötavad meie võrgus kõige paremini. Näitajad, mille poole püüdleme – olulised pole mitte numbrid, mida välja hõigatakse, vaid reaalsed tegevused ja nende toimimise kvaliteet – on Elisal konkurentidest paremad. Elisa võrgus moodsaid rakendusi kasutades jäävad närvid korda – „oota, videot laetakse,“ ei ole lause, mida Elisa kliendid väga tihti lugema peavad.“

Elisa (www.elisa.ee) on Põhjamaade juhtiv sideteenuste pakkuja, mille aktsiad on avalikult noteeritud NASDAQ OMX Helsingi börsi suurte ettevõtete nimekirjas. Elisa teenindab Põhjamaades ligikaudu kaht miljonit klienti. Eestis eelistatuim mobiilsideoperaator Elisa pakub oma klientidele laia valikut erinevaid mobiili- ja andmesideteenuseid. Vahendame läbi sidevõrkude inimestele elamusi ja parandame ettevõtete tootlikkust. Elisa keskendub eraklientidele ja ettevõtetele suunatud IKT- ja võrguteenuste arendamisele. Elisa ja juhtiv globaalne mobiilsideoperaator Vodafone on sõlminud laiaulatusliku koostöölepingu, mille kohaselt pakuvad ühisteenuseid 40 erinevas riigis. Elisa Eesti AS käive oli 2014. aastal 95,2 miljonit eurot.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga