Avaleht Toode Elisa esindustesse jõuavad mais müügile Sony uued tahvelarvutid
Elisa esindustesse jõuavad mais müügile Sony uued tahvelarvutid

Elisa esindustesse jõuavad mais müügile Sony uued tahvelarvutid

Sony on valmis saanud unikaalse tahvelarvutiga, mis jõuab Eestisse ja Elisa esindustesse müügile maikuu lõpus. Sony uus tahvel Xperia Tablet Z on maailma kõige õhem tahvelarvuti ning lisaks kergele kaalule annab seadmele tugeva lisaväärtuse tolmu- ja niiskuskindlus.

Tahvelarvutite populaarsus kasvab kogu maailmas. Turu-uuringute firma IHS Inc.’s iSuppli detsembris avaldatud andmetel tarniti mullu maailmas kokku 120 miljonit tahvelarvutit, 2016. aastaks prognoositakse 340 miljoni tahvelarvuti müüki.

Elisa tootejuht Kertu Kriiski sõnul on tahvelarvutite menukus tõusnud üha ka Eesti turul ning on ületanud juba sülearvutite populaarsuse. „Uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi eelmise aasta detsembrikuus Eestis esmakordselt tahvelarvuteid enam kui sülearvuteid,“ märkis Kertu Kriisk.

„Sony uus tahvelarvuti on ainulaadne seade, kuna ükski teine tahvelarvutite tootja ei paku pritsme-, tolmu- ja niiskuskindlust. Näitlikult tähendab niiskuskindlus kui omadus seda, et kui juhtute jaanipäeval šašlõkiste sõrmedega tahvelarvutist YouTube´i kasutama, saab seadme hiljem kraani all lihtsalt puhtaks pesta,“ ütles Kertu Kriisk.

Sony Xperia Z on maailma kõige õhem 10,1″ ekraaniga tahvelarvuti, mille paksus on 495 grammise kaalu juures vaid 6,9 mm. Üliõhuke, kirka ekraaniga kerge multimeediaseade ei ole mitte lihtsalt pilgupüüdja vaid ka kiire ja nutikas seade, millega vaadata ja teha pilte ja videoid ning nautida internetti juhtmevabalt just seal, kus soovid. Niiskuskindlus on seadme juures oluline märksõna just suvel, kui tahvelarvutiga viibitakse välitingimustes rohkem.

1,5 GHz protsessori ja 8 MP kaameraga Xperia Tablet Z tahvelarvutil on senisest parem kaamera, mis teeb häid pilte ka vähese valgusega kohtades. Mälumahtu on tahvelarvutil 16 GB ning sellele lisaks on olemas ka MicroSD mälukaardi pesa ning NFC ja 4G tugi. Ekraani resolutsioon on 1920×1200 pikslit.

Uue Sony Xperia Tablet Z soodushind on Elisa kliendile 599€ eurot või järelmaksuga ostes 24,58€ eurot kuus 24-kuulise tähtajalise lepinguga.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga