Avaleht Majandus Galerii! Tuntud eestlased jagasid noortele nippe läbipõlemise vältimiseks
Galerii! Tuntud eestlased jagasid noortele nippe läbipõlemise vältimiseks

Galerii! Tuntud eestlased jagasid noortele nippe läbipõlemise vältimiseks

Fotod: Meelika Lehola

Ärikatla ja FuzeTea korraldatud konverentsil Akude laadimise meistriklass rääkisid tuntud eestlased ligi 120 ettevõtlikule noorele, kuidas ennetada läbipõlemist, hoida tervis korras ja pühendada aega iseendale ja oma lähedastele, et elada tervislikumat, õnnelikumat ja edukamat elu.

Inbank juhi Jan Andresoo sõnul algab läbipõlemine sageli liigsest muretsemisest ja hirmust. Edukad ja õnnelikud on aga need, kes suudavad oma hirmudest üle saada ja eesmärkide nimel vaeva näha.

“Meid hoiab peamiselt tagasi hirm. Läbipõlemine tuleb sageli sellest, et muretseme ette tuleviku ja asjade pärast, mida ei pruugi juhtuda. See on mõttetu ja ei vii edasi,” ütles Inbank juht ja asutaja Jan Andresoo.

“Riskida tasub. Kui inimene on leidnud endale õige ala ja teeb asja kirega, siis on üpris võimatu, et tal lähevad asjad väga kehvasti. Kes panustab ja pingutab, selle ettevõtmisel läheb üldiselt hästi,“ sõnas Andresoo.

Pingutamine ei pea aga alati olema ebameeldiv tegevus. “Pingutus on definitsiooni kohaselt väga vastik, kuid on olemas ka magus pingutamine. See on siis kui sa pingutad oma lemmiktegevust tehes. Kui teete asju, mis teile meeldivad, mida naudite, siis ei tule ka läbipõlemist. Alati ei pea mõtlema äri tehes müügiraportitele. Tehes asju hästi ja hingega, tulevad numbrid lõpuks järgi,” ütles Andresoo noortele.

Positiivsust süstisid kuulajatesse teisedki esinejad. Näiteks endine ettevõtja ja poliitik Raimond Kaljulaid soovitas noortel rohkem looduses käia, tervislikult toituda ja enda jaoks rohkem aega leida. Liikumise aga ka armastava perekonna tähtsust rõhutasid teisedki esinejad.

Konverentsil esinesid Inbank juht Jan Andresoo, kiropraktik Karl Pärjamäe, terviseentusiast Sandra Raju, coach Risto Sulu, tipp-poliitik Raimond Kaljulaid ja Eesti parim pagar Stanislav Stõkov. Ärikatla ja FuzeTea konverents Akude laadimise meistriklass toimus nädalavahetusel Tallinnas Blissi konverentsikeskuses.

MTÜ Ärikatel on Eesti mittetulundusühing, mis korraldab noortele seminare ja konverentse ettevõtluse ja investeerimise teemal. Ärikatel loodi 2009. aastal. 2016. aastaks oli MTÜ korraldanud noortele 130 üritust: konverentse, ettevõtlusseminare, investeerimisseminare ja teemaõhtuid. Üritustelt on osa võtnud üle 7300 inimese.

Vaata galeriid!
Fotod: Meelika Lehola

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga