Avaleht Toode Harley-Davidson toob sel aastal turule veel kolm uut mudelit
Harley-Davidson toob sel aastal turule veel kolm uut mudelit

Harley-Davidson toob sel aastal turule veel kolm uut mudelit

Harley-DavidsonHarley-Davidson esitles kultusmootorratta Low Rider come-back mudelit ning tuliuusi mudeleid Tour-Ready SuperLow 1200T ja Street Bob Special Edition.

Harley-Davidson üllatab taas. Alles tutvustati uut mudelit H-D Street 750 ja käivitati RUSHMORE’i projekt. Täna esitleb Ameerika juhtiv mootorrattattootja kolme uut tsiklit, mis täiendavad juba niigi mitmekesist tänavasõidumootorrataste valikut kõigis Harley-Davidsoni edasimüüjate esindustes ja pakuvad kindlasti huvi paljudele mootorratturitele.

Aasta keskel müügile saabuvad retrotsikkel Low Rider, kiire SuperLow 1200T ja karmiilmeline Street Bob Special Edition panevad punkti suurimale uute mudelite turuletoomise kampaaniale, mis on Harley-Davidsoni 110-aastase ajaloo jooksul toimunud, ning hoogustavad firma järjest kiirenevat ja klientide tagasisidel põhinevat tootearendusprotsessi.

„Oli täiesti uskumatu aasta,“ ütles EMEA asepresident ja tegevjuht Rob Lindley. „Esmalt RUSHMORE’i projekt, siis H-D Street ja nüüd uus Street Bob Special Edition, SuperLow 1200T ja Low Rider. Kõik tänu mootorrattasõitudele koos klientidega eesmärgiga pakkuda neile just seda, mida nad soovivad. Kõik need mudelid on toodetud tehniliselt täiuslikult ja kannavad mässumeelset vaimu, nagu kõik uued Harleyd.”

Low Rider

14-hd-low-rider
2014 Low Rider®

1977. aastal lõi Harley-Davidson kohandatava mootorratta, mis võimaldas sõita täiega ja mitte näha vaeva selle eest hoolitsemisega, ühesõnaga – seada ise endale piirid. Sellest sai ikoon – Low Rider.

Nüüd on see väljakutsuva välimusega tsikkel tagasi ja kuidas veel. Legendaarset Low Rideri nime kannab nüüd täiesti uus cruiser, milles on koos nii vanakoolitsikli stiil kui ka põnevad uued funktsioonid. Algselt Low Rideri mudelilt üle võetud iseloomulikud kujunduselemendid on poleeritud esitulevisiir ja mustad krobelised pinnad. Twin Cam 103 mootori jõuline tõmme viib tsikli kohalt ja sellest annab märku ühte väljalasketorusse liidetud summutitest kostev rahulolev kurguhäälne mürin. Vedrustus on kalibreeritud nii, et tsikkel oleks hästi juhitav ja sõitu saaks nautida kogu pika päeva. Kahe kettaga esipidurid tagavad piisava pidurdusjõu. Uus kohandatav iste ja võimalus juhtraua kõrgust reguleerida muudavad tsikli sobivaks erineva kasvu ja kehaehitusega mootorratturitele. Suur valik originaalosi annavad lõputult palju võimalusi tsikli isikupärastamiseks, nii et iga mootorrattur saaks maanteed omanäoliselt mõõta.

SuperLow 1200T

2014 SuperLow® 1200T
2014 SuperLow® 1200T

Harley-Davidsonil muutub pikamaasõit veelgi põnevamaks, sest uues mootorrattas SuperLow 1200T on ühendatud kiire šassii, olulised pikamasõidufunktsioonid ja võimsus, millest piisab silmapiiri püüdmiseks. Standardvarustusse kuuluvad eemaldatav tuuleklaas, lukustatavad sadulakotid ja Michelin® Scorcher™ 11T maanteesõidurehvid. Spetsiaalsete konsoolide külge saab mugavalt kinnitada eemaldatavavad seljatoed ja pagasiraamid. Uue konstruktsiooniga iste ja ergonoomilised juhtseadised on spetsiaalselt välja töötatud mugavaks pikamaasõiduks. SuperLow 1200T ei jää teistest maha tänu võimsale 1200 cm3 Evolution V-Twin mootorile.

Kuna mootorratas kaalub 53,5 kg vähem kui kõige kergem Harley-Davidsoni Big Twin matkatsikkel, on see meie mudelivaliku kõige kergem pikamasõidumootorratas. Mootorratta viimistlus on Harley-Davidsoni tipptasemel, tsiklil on alumiiniumveljed, seda võib tellida kahe värvitooni kombinatsioonis, millele on lisatud palju säravat kroomi.

Street Bob Special Edition

2014 Street Bob®
2014 Street Bob®

Uus Street Bob® Special Edition on custom-mudel, millel on säilitatud Big Twin Street Bobi puhas ja lakooniline olemus. Tsikli 2014. aasta versioonil on uued pilkupüüdvad detailid ja funktsioonid, mis lubavad Harley-Davidsoni omanikele üle maailma veelgi rohkem võimsust ja stiili. Mootorratta väljatöötamisel saadi inspiratsiooni Harley-Davidsoni tehases kohandatavatest mootorratastest. Uus tsikkel on saadaval vaid valitud turgudel, sh ka Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas.

Street Bob Special Edition on parim näide Harley-Davidsoni mässumeelsetest kohandatud tsiklitest. Mudel on tõeliselt eriline, sellel on nt võimas 1690 cm3 mootor, viie kodaraga valuveljed ja ainulaadne, kahe värvitooni ja kujunduselementidega disain. Lisatud on ülipopulaarne ja stiilne kahekohaline Badlander® sadul, ette viidud juhtseadised ja dragster-tüüpi juhtraud, mis annavad sellele häälekale bobberile veelgi karmima ja sitkema välimuse, mis passib puhast ja ehtsat tsiklisõitu nautivatele mootorratturitele.

Uuel mudelil on alles kõik lakoonilise Big Twini olulised stiilielemendid, sh tagumine kärbitud porilaud, Fat Bob® kütusepaak ja musta värvi viimistlusega jõuseade. Täpsemalt öeldes algab mudel viie topeltkodaraga alumiiniumvaluvelgedega, millel on must kontrastses toonis detailidega viimistlus. Kõrge mini-ape-juhtraua asemel on madal dragster-tüüpi juhtraud, mis teeb tsikli külgvaates madalamaks, kahekohaline Badlander iste asendab tavalist ühekohalist ja muudab tsikli jooned selgeks ja puhtaks, alates kütusepaagist kuni tagumise porilauani välja.

Harley-Davidson Motor Company toodab custom-, cruiser- ja pikamaasõidu mootorrattaid, tarvikuid, mootorrattavarustust ja -rõivaid ning muid tooteid. 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga