Avaleht Majandus Helmese naisjuhtide osakaal on kasvanud 40 protsendile
Helmese naisjuhtide osakaal on kasvanud 40 protsendile

Helmese naisjuhtide osakaal on kasvanud 40 protsendile

Tarkvarafirma Helmes personalijuhi Kaire Kaljuste (pildil) sõnul on ettevõttes naisjuhtide osakaal viimase viie aastaga kasvanud veerandilt 40 protsendini.

Kaljuste kinnitusel on naiste osakaal Eesti IT-sektoris hinnanguliselt veel 25 protsenti, aga see tõuseb selgelt. Helmese Tallinna kontoris on naiste osakaal tõusnud viie aastaga kolmandikuni. Suurem kasv on toimunud tiimijuhtide hulgas. Helmese Valgevene kontoris on naiste osakaal kasvanud viie aastaga 25 protsendilt 38 protsendile. Minskis polnud viis aastat tagasi ühtegi naisjuhti, kuid nüüd täidavad nad kaheksast kohast kolm.

“IT on praegu üks populaarsemaid valdkondi ja ka naised tahavad järjest enam sellest eduloost osa saada. Kümmekond aastat tagasi sattusid IT-sse peamiselt naised, kes olid pigem väga tugevad reaalainetes või selgelt tehniliste huvidega. Peamiselt asuti tööle spetsialistidena. Juhtidena tegutsesid naised haruharva. Täna tehnikahuvi enam nii määrav pole ja oma koha leiavad lihtsalt pealehakkajad, nutikad ja ka ärivaistuga naised, kellest paljudest saavad juba juhid,” sõnas Kaljuste.