1. Avaleht
  2. Keskkond
  3. Husqvarna pani kokku rahvusvahelise nõuandekogu elurikkuse ekspertidest
Husqvarna pani kokku rahvusvahelise nõuandekogu elurikkuse ekspertidest

Husqvarna pani kokku rahvusvahelise nõuandekogu elurikkuse ekspertidest

Aia- ja metsatehnika tootja Husqvarna pani kokku rahvusvahelise nõuandekogu elurikkuse ekspertidest (Husqvarna International Biodiversity Advisory Board – HIBAB). Vastloodud gruppi kuuluvad neli tunnustatud akadeemikut, kes nõustavad Husqvarnat arendustegevuses, et toetada ÜRO elurikkuse konverentsil (COP15) paika pandud eesmärke aastaks 2030.

Detsembris 2022 Kanadas toimunud ÜRO elurikkuse konverentsil ühinesid ligi 200 riiki, sealhulgas ka Eesti, Kunmingi-Montreali ülemaailmse elurikkuse raamistikuga, mis seab eesmärgiks aastaks 2030 taastada 30 protsenti kahjustunud ökosüsteemidest kogu maailmas ning võtta kaitse alla 30 protsenti nii ookeanidest kui maismaast. Raamistiku laiem eesmärk on peatada elurikkuse kadu, suurendada kaitsealuseid piirkondi ja taastada kahjustada saanud loodust.

Husqvarna kaasab enda tegevusse nõuandekogu neljast akadeemilise taustaga elurikkuse eksperdist, kes annavad Husqvarnale tagasisidet nii nende praeguste kui tulevaste lahenduste ja teenuste arendamisel, et need aitaksid hoida ja taastada bioloogilist mitmekesisust. Samuti on nõuandekogu kokku kutsumisega soov julgustada teadmiste vahetamist, harida elurikkuse teemal oma töötajaskonda ning jagada ka Husqvarna toodete kasutajatele infot, mis aitab neil teha teadlikumaid otsuseid elurikkuse hoidmiseks.

Husqvarna elurikkuse nõuandekogu esimees on Stockholmi ülikooli loodusvarade juhtimise professor Thomas Elmqvist. Oma teadustöös uurib ta peamiselt linnastumist, linnade bioloogilist mitmekesisust ja ökosüsteemseid teenuseid. Ta on juhtinud ÜRO poolt algatatud rahvusvahelist projekti “Linnad ja nende väljavaade elurikkusele” ning Future Earth võrgustiku projekti “Linnalik planeet”.

Samuti kuuluvad nõuandekogusse Prantsusmaa Riikliku Teadusuuringute Keskuse (CNRS) funktsionaalne ökoloog Sandra Lavorel, kellel on 20-aastane interdistsiplinaarsete uuringute kogemus globaalsete muutuste, ökosüsteemsete teenuste ja jätkusuutlikkuse valdkondades; Rutgersi ülikooli ökoloogia emeriitprofessor ja endine külalisprofessor Harvardi ülikooli kõrgema disainikoolis Steven Handel ning linnaplaneerija ja Rio de Janeiro paavstliku katoliku ülikooli professor Cecilia Polacow Herzog.

Monika Kuzmina Peatoimetaja