Avaleht Majandus Ida-Virumaa seminaril räägitakse aruka küla teemadel
Ida-Virumaa seminaril räägitakse aruka küla teemadel

Ida-Virumaa seminaril räägitakse aruka küla teemadel

Eesti LEADER-tegevusgrupid kogunevad 14.‒15. augustini Ida-Virumaale seminarile, et vahetada mõtteid aruka küla teemadel.

Euroopa maaeluvõrgustiku töögrupp on arukate külade (inglise keeles Smart Villages) kontseptsiooniga töötanud juba üle aasta. Tulevikku vaatavas arukas külas lisanduvad traditsioonilistele teenusetele uut tüüpi teenused, mis toetuvad kaasaegsetele digilahendustele, samuti ring- ja jagamismajanduse uutele võimalustele. Põhirõhk on koostööl ja uuenduslike lahenduste leidmisel, tagamaks piirkondade tasakaalustatud arendamine.

Maaeluminister Mart Järvik: „Tähtis on pöörata tähelepanu selliste taristute arendamisele, mis soodustaksid innovatiivseid ja tarku terviklahendusi, et muuta külad ja maapiirkonnad senisest atraktiivsemaks elukeskkonnaks ka noortele, sealhulgas eriti noortele peredele. Neid eesmärke rõhutab ka praegu ettevalmistatav maaelu ja põllumajanduse arengustrateegia aastateks 2021-2027 ning samasisulised suunised on antud Maaelu Edendamise Sihtasutusele uue strateegia koostamiseks.“