Avaleht Äri Ida-Virumaal alustab naisettevõtjatele suunatud arenguprogramm
Ida-Virumaal alustab naisettevõtjatele suunatud arenguprogramm

Ida-Virumaal alustab naisettevõtjatele suunatud arenguprogramm

Tulevasi naisettevõtjaid toetav tasuta arenguprogramm kutsub osalema naisi, kes on huvitatud uute teadmiste omandamisest ettevõtluse alal või olemasolevate ärioskuste täiendamisest ning soovivad oma teadmisi rakendada Ida-Virumaa regiooni arendamiseks.

Arenguprogrammi algataja ja idee autor on Lysistrate MTÜ kaasasutaja Katerina Chantzi, kelle sõnul on algatuse peamine eesmärk anda naistele ettevõtluse kaudu võimalus tegeleda sotsiaal- ja keskkonnaprobleemidega Ida-Virumaal. „Otsime aktiivselt erinevaid võimalusi, kuidas ettevõtlus saaks Ida-Virumaal reaalselt midagi muuta, lahendades olemasolevaid väljakutseid ja koondades naisi selle eesmärgi nimel tööle. Otsime aktiivseid naisi, kellel on motivatsiooni omandada oskuseid ja teadmisi, et kohalikus kogukonnas midagi paremaks muuta,” ütles programmi projektijuht ja Lysistrate MTÜ kaasasutaja Katerina Chantzi.

Tulevasi naisettevõtjaid toetava arenguprogrammiga FFEIV (inglise keeles “Supporting Future Female Entrepreneurs in Ida-Virumaa”) on oodatud liituma kõik naised, kes on huvitatud nii uute teadmiste omandamisest või ettevõtte loomise võimalustest kui ka oma olemasolevate ärioskuste lihvimisest.

Startup Estonia Ida-Viru regiooni projektijuht Elina Dubova rõhutas, et uudne programm annab naistele võimaluse ammutada inspiratsiooni ülemaailmsetest näidetest, kasutada äritööriistu ja käivitada oma ettevõte. “Meil on hea meel toetada FFEIV programmi toimumist Ida-Virumaal, kuna see ühtib Startup Estonia visiooniga edendada kohalikku ettevõtlust, pakkudes regioonis võrdseid võimalusi oma äriidee leidmiseks ja edendamiseks inimestele, kes vajavad selleks julgust, tuge ja teadmisi,” ütles Dubova.

Startup Estonia toel loodud algatus on Ida-Virumaal murranguline, sest see on esimene omataoline ainult naistele loodud arenguprogramm. Osalejad läbivad programmi raames mitmeid erinevaid koolitusi, et omandada teadmisi kohaliku piirkonna pakiliste vajaduste ning parimate rahvusvaheliste tavade ja äritööriistade kohta. Kahepäevase koolituse jooksul saavad osalejad võimaluse otsida uuenduslikke lahendusi oma ettevõtte käivitamiseks, tutvuda kohalike keskkondlike ja sotsiaalsete väljakutsetega. Programmi teises faasis rakendavad osalejad omandatud teadmisi ja oskusi.

Kahepäevase koolitusprogrammi järel jätkavad naiskonnad mentorite juhendamise all oma äriideede viimistlemist ja arendamist, et jõuda iduettevõtte loomiseni. Detsembris toimuval demopäeval saavad kõik osalejad võimaluse oma uuenduslike ideede tutvustamiseks avalikkusele.

Tulevasi naisettevõtjaid toetav programm FFEIV toimub Ida-Virumaal 14. ja 15. oktoobril. Osalemine on tasuta, kuid programmis osalemiseks on vajalik eelregistreerimine ning programmi valitakse 20 osalejat. Programmis osalemiseks tuleb esitada avaldus siin!

Avaldusi võetakse vastu 30. septembrini ning lõplik osalejate nimekiri selgub 2. oktoobril. Küsimuste korral ja lisainfo saamiseks saab ühendust võtta Katerina Chantziga aadressil info.lysistrate@gmail.com.

  • Startup Estonia kogub andmeid koostöös iduettevõtjatega ning avaldatud statistika aluseks on iduettevõtete ning Eesti Maksu- ja Tolliameti ja Statistikaameti andmed. Startup Estonia programmi viib ellu EASi ja KredExi ühendasutus, Startup Estonia teaduskiirendi tegevusi viib ellu SmartCap. Startup Estonia programmi (projekti number EU50651) rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.