Avaleht Teenus IGA TEGU LOEB I Stockmann loobus Hullude Päevade kilekottidest
IGA TEGU LOEB I Stockmann loobus Hullude Päevade kilekottidest

IGA TEGU LOEB I Stockmann loobus Hullude Päevade kilekottidest

Täna alanud Stockmanni Hullud Päevad toovad viie päeval jooksul külastajateni laia valiku hea hinnaga kvaliteetset kaupa, kuid ikooniliseks muutunud kollaseid kilekotte enam külastajatele ei pakuta. 

Hullude Päevade kilekottide asemel saavad külastajad pakkida kauba korduvkasutatavatesse või biolagunevatesse ostukottidesse. Müügisaalis kasutatakse ära olemasolev ehk eelnevatest kampaaniatest üle jäänud kilematerjal. 

„Viimased lattu seisma jäänud kollased kilekotid saatsime majast välja ümbertöötlusesse ja enam me neid juurde ei tooda. Külastajate põhjal näeme, et keskkonnateadlikkus on viimastel aastatel tohutult tõusnud. Ka Hulludele Päevadele tullakse üha enam kas korduvkasutatava ostukotiga, valitakse mõni biolagunev alternatiiv või kasutatakse juba varasemalt soetatud kilekotte korduvalt,” selgitas Stockmanni kaubamaja direktor Marge Türner.

Stockmann oli Eestis esimene kaubandusettevõte, kes muutis kõik ostukotid tasuliseks ja asendas klassikalised kilekotid 80 protsendi ulatuses taaskasutatavast materjalist valmistatud biolagunevate kilekottidega. Tänaseks on paber- ja kilekottide tarbimine vähenenud Stockmannis enam kui poole võrra ja neid kasutatakse jätkuvalt üha vähem.

2019. aasta kevadel lõpetas Stockmann ühekordsete plastiktoodete müügi. Ülemaailmsel maapäeval saadeti majast välja ümbertöötlusesse viimased ühekordsed taldrikud, kausid, noad-kahvlid, kõrred, vatitikud, topsid ja kilekotid, mis asendati keskkonnasõbralike ja korduvkasutavate alternatiividega. 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga