Avaleht Majandus Kaamos Kinnisvara ennustab elukondlikule turule positiivset kulgu
Kaamos Kinnisvara ennustab elukondlikule turule positiivset kulgu

Kaamos Kinnisvara ennustab elukondlikule turule positiivset kulgu

Kaamos Kinnisvara on käivitanud mastaapse elukondliku kinnisvaraarenduse projekti Haaberstis, mille käigus rajatakse Harku järve kaldale 22 kortermaja ühtekokku 500 korteriga.

„Kui kevadel lõi Covid-19 viirus paljude koduostjate plaanid sassi, inimesed olid majanduse osas äraootaval seisukohal ning keeruline oli hinnata, mis suunas turg liigub, siis täna juba näeme, et inimeste ostuhuvi on taastunud, ennekõike just elukondlike arendusprojektide osas. Sellest johtuvalt oleme otsustanud alustada uhiuue Vikimõisa arendusega sel sügisel, eelmüük juba käib ning uue kodu huvilised teevad usinalt broneeringuid,“ kinnitas Kaamos Kinnisvara arendusjuht Ivar Vahter.

Vikimõisa arendus asub Haaberstis Rannamõisa tee ja Harku järve vahel paikneval alal. Kokku rajatakse 22 kolmekorruselist hoonet 2-, 3- ja 4-toaliste korteritega. 500 korteriga elurajooni arhitektuursete lahenduste autoriks on arhitektuurikonkursi võitnud arhitektuuribüroo BOA.

„Vikimõisa arhitektuursete lahenduste puhul lähtusime asukohast. Harku järve ja Vikimõisa metsa lähedus loovad elamiseks mõnusa keskkonna, mida aitavad nautida kõikide korterite kõrged laed ja suured aknad, tuues tuppa valgusküllust ja avarust. Lisaks on igal korteril oma rõdu ning esimese korruse korteritel ka suured terrassid,“ kirjeldas BOA arhitekt Anto Savi, rõhutades, et korterid on kvaliteetsed, funktsionaalsed ja läbimõeldud planeeringuga.

„Samuti oleme mõelnud selle peale, et koduostjatel oleks rohkem ruumi rohelusele ja ei oleks suuri lagedaid parkimisalasid ning seetõttu on enamus parkimist kavandatud hoonete alla. Plaan on rajada elukvartalit läbiv terviserada koos puhkealadega ning haljastuses kasutada viljapuid ja marjapõõsaid, mis muudaksid kogu keskkonna elanikele kodusemaks„ lisas arhitekt.

Rajatavad kortermajad vastavad A-energiaklassile. „Kõikide hoonete katustel asuvad päikesepaneelid, mis aitavad vähendada igakuiseid kommunaalkulusid. Tulevikule mõeldes oleme paigaldanud parkimiskohtadele elektriauto laadija võimaluse, lihtsustades seeläbi elektriautode kasutuselevõttu ka kortermajaelanike seas,“ lisas Kaamos Kinnisvara arendusjuht Ivar Vahter.

Elurajooni suurimaks eeliseks on kindlast vahetus naabruses paiknev Harku järv, kõrghaljastus, tervise- ja metsarajad ja mitmed mänguväljakud. Väärtus lisab kindlasti Rocca Al Mare piirkonna hästi arenenud infrastruktuur.

Kaamos Group on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegeleb kinnisvaraarenduse, ehituse ja puidutööstusega nii Eestis kui lähiriikides. Kaamos Kinnisvara on juhtiv kinnisvaraarendaja, kes müüs eelmisel aastal ligi 230 korterit.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga