Avaleht Majandus Kohtla-Järve innovatsioonifond toetab 20 000 euroga tulevikulahendusi
Kohtla-Järve innovatsioonifond toetab 20 000 euroga tulevikulahendusi

Kohtla-Järve innovatsioonifond toetab 20 000 euroga tulevikulahendusi

5. oktoobril avatakse Ettevõtlusnädala raames 20 000 euro suurune Kohtla-Järve innovatsioonifond, mille on asutanud teadus- ja ärilinnak Tehnopol koostöös Kohtla-Järve Linnavalitsusega. Fondiga toetatakse targa linna lahenduste rakendamist linnakeskkonnas.

Innovatsioonifondi eesmärgiks on toetada piirkonnas targa linna lahendusi loovaid ettevõtteid, mis linnakeskkonda kaasaegsemaks, sõbralikumaks ja säästlikumaks muudavad. Selleks korraldatakse innovatsioonikonkurss, mille võitjaid fond toetab. Esialgu on fondi suuruseks 20 000 eurot, kuid fondi suurendamiseks võetakse veel vastu toetusi ettevõtetelt ja asutustelt. Innovatsioonifondi tegevusi kaasrahastab Startup Estonia.

Kohtla-Järve Kultuurikeskuses toimuval fondi avatseremoonial astuvad üles erinevad äri- ja targa linna valdkonna eksperdid, kes aitavad mõtestada targa linna kontseptsiooni ning selle potentsiaali kohaliku elukeskkonna jaoks. Teiste seas astuvad üles Bolt Eesti tegevjuht Aleksei Kolesnikov, Stockholmi Kõrgema Majanduskooli Riia filiaali dotsent Peter Zashev ning ärimees ja investor Lev Dolgatšjov. Samuti toimuvad üritusel grupidiskussioonid, leidmaks targa linna lahendusi, mida Kohtla-Järvel rakendada.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol juhatuse liikme Indrek Orava sõnul toob fond kasu kogu kohalikule piirkonnale. „See projekt on vajalik nii Kohtla-Järvele, kohalikele ettevõtetele kui ka laiemalt kõikidele elanikele. See on Tehnopoli võimalus jagada oma kogemust targa linna lahendusi loova ettevõtluse arendamisel ning pakkuda tuge ettevõtjate ja linna koostöö hoogustamiseks,“ rääkis Orav.

Kohtla-Järve Linnavolikogu ja Ida-Viru Ettevõtluskeskuse nõukogu esimees Riina Ivanova leiab, et Kohtla-Järve linnakeskkonda arendavate algatuste toetamine on hetkel väga prioriteetne. “Oleme väga rõõmsad, et Tehnopol meie linna saabus. Loodame, et innovatsioonifond saab meie linna andekate ja ettevõtlike inimeste ideede elluviimisel tõeliseks toeks ja veduriks,“ lisas ta.

Tehnopol Startup Inkubaatori Narva esinduse programmijuht Olga Kurdovskaja näeb Kohtla-Järvel suurt potentsiaali targaks linnaks arenemisel. “Olen väga uhke, et minu sünnilinn seda algatust toetab ja Tehnopoli kogemusi usaldab. Mine sa tea, võib-olla juba aasta pärast saame näha lahendusi, mis aitavad säästa linna energiaressursse, lahendada õhusaaste või hoopis jäätmete käitlemise probleemi,“ selgitas Kurdovskaja.

Inimeste elukeskkonda mugavamaks muutvad ja ressursse säästvad targa linna lahendused on viimaste aastate jooksul jõudnud mitmetesse linnadesse. Heaks näiteks on Bercman Technologies’i nutikad ülekäigurajad, mis ohu korral hoiatavad nii jalakäijat kui autojuhti, Citynteli targa tänavavalgustuse lahendus, mis võimaldab elektrikulusid märkimisväärselt vähendada ning koguda olulist infot linnakeskkonna kohta ning Starship pakirobotid, mis kontaktivaba pakitarnet pakuvad. Loodava innovatsioonifondiga aidatakse kaasa sama uudsete lahenduste tekkele ja rakendustele Kohtla-Järvel.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga