Avaleht Majandus KredExi laenukäenduse toel investeerisid ettevõtjad 101 miljonit eurot
KredExi laenukäenduse toel investeerisid ettevõtjad 101 miljonit eurot

KredExi laenukäenduse toel investeerisid ettevõtjad 101 miljonit eurot

Kredex_logoKredEx käendas möödunud aastal 53 miljoni euroga 484 ettevõtte finantskohustusi. KredExi tugi võimaldas ettevõtetel kaasata pankadest täiendavat finantseerimist summas 101 miljonit eurot. Rahastatud projektide tulemusena luuakse ligikaudu 634 uut töökohta.

Võrreldes varasemaga kasvas eelmisel aastal alustavate ettevõtete julgus kasutada tegevuse käivitamiseks stardilaenu. KredEx aitas stardilaenu abil rahastada 56 ettevõtte käivitamist kogumahus 2 miljoni euroga. Stardilaenuga alustanud ettevõtjad plaanivad luua 261 uut töökohta,“ ütles KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Lehar Kütt.

Kõige enam kasutati KredExi käendust möödunud aastal investeerimislaenude ja liisingu puhul, mis moodustasid väljastatud käendusmahust 45%, arvelduskrediidi ja käibelaenude osakaal oli 35%  ja pangagarantiide osakaal 20%.

Alates 2001. aastast on KredEx käendanud 2814 ettevõtte finantskohustusi summas 406 miljon eurot, mis on võimaldanud ettevõtetel pankadest kaasata rahastamist summas 813 miljon eurot. Rahastatud projektide tulemusena on loodud hinnanguliselt 10 700 uut töökohta.

Lisaks investeerimis- ja käibelaenu, stardilaenu, pangagarantii ning liisingu käendamisele pakub KredEx ettevõtetele allutatud laenu, tehnoloogialaenu ja ekspordilaenu.

KredEx on riigile kuuluv finantsasutus, mis aitab parandada Eesti ettevõtete rahastamisvõimalusi, maandab krediidiriske ja võimaldab inimestel rajada või renoveerida oma kodu.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga