Avaleht Toode LÕHEÕLI! Maailma esimesed autentsustestiga lõheõli tooted
LÕHEÕLI! Maailma esimesed autentsustestiga lõheõli tooted

LÕHEÕLI! Maailma esimesed autentsustestiga lõheõli tooted

LõheõliEestis müüdavad OmegaMarine Forte+ kalaõlikapslid on maailma esimeseks lõheõli tooteks, mida kontrolliti OmegaVeritas autentsustestiga.

OmegaVeritas autentsustest on ainus sellelaadne hiljuti loodud test, mis suudab kontrollida nii toote koostisaineid kui ka lõpptarbijani jõudvat valmistoodet. Testi aluseks on märkimisväärne uurimis- ja arendustöö, mida osaliselt on rahastanud Norra uurimisnõukogu. Koos Norra lõheõlitootajate Biomega, Marine Harvest, Nordlaks ja Nutrimar on OmegaVeritas optimeerinud ja kontrollinud analüüsiprotokolle, tarkvara algoritme, aga ka koostanud lõheõli jaoks võrdlusandmebaasi. Eesmärk oli luua süsteem, mis on tõhus ja toimiv ning tagab seejuures ka aususe ja läbipaistvuse.

OmegaVeritase tegevjuhi Svein Erik Haugmo sõnul oli lõheõli tootjate kaasamine testi väljatöötamisel kõige olulisemaks. „See, et tootjad on meile heaks partneriks aitas tagada eduka võrdlusandmebaasi loomise.  Me hindame kõrgelt nende pühendumust selle projekti edukaks läbiviimiseks. See näitab, et on olemas huvi kaitsta lõheõli kategooriat ning vajadus teenuste järele, mida me pakume,“ lisas Haugmo.

Autentsustest suurendab usaldusväärsust

Lõheõli autentsuse testimissüsteemi on põhjalikult katsetatud ning tulemused on kinnitanud analüüsi tõhusust ja täpsust. Analüüsitud on ka valikut kaubanduses saada olevatest lõheõlitoodetest ja testid näitasid, et mitte iga toode ei sisalda seda, mis on etiketil märgitud.

„Hiljutise krilliõli autentimise eduka käikulaskmise järel oli lõheõli meie jaoks järgmine loogiline samm. Lõheõli on kõrge hinnaga tootekategooria ja nüüd on meil kontrollitud süsteem, mis saab aidata ausatel ja vastutustundlikel ettevõtetel kaitsta turul oma kategooriat,“ ütles Haugmo.

Natural Pharmaceuticals on esimene ettevõte, kes alustas lõheõlitoodete autentsuse testi kasutamist. Nende kaubamärk OmegaMarine Forte+ koosneb 35% looduslikust lõheõlist ja 65% kontsentreeritud kalaõlist.

„Esimest korda oleme nüüd ametliku testi abil tegelikult suutelised kinnitama, et meie tooted põhinevad autentsel lõheõlil ja sisaldavad seda õigetes kogustes. Me pole kunagi kahelnud oma tarnijates ning nüüd oleme saanud ka kinnituse, et kasutame parimaid tarnijaid. Meie kliendid võivad nüüd olla veelgi kindlamad, et nad saavad meie tooteid ostes tippkvaliteediga lõheõli,“ ütles Natural Pharmaceuticalsi tegevjuht Ulf Oldenborg. „Me oleme veendunud, et selle sõltumatu testi juurutamisega püstitab Natural Pharmaceuticals koos OmegaVeritasega uue rahvusvahelise kvaliteedikontrolli taseme lõheõli sisaldavate oomega-3-toodete osas.“

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga