Avaleht Toode Miks võiks igas kodus olla köögihunt?
Miks võiks igas kodus olla köögihunt?

Miks võiks igas kodus olla köögihunt?

Köögihunt ehk toidujäätmete purustaja on elektrimasin, mille põhiülesanne on kodus olevad toidujäätmed hävitada, lõhkudes need väga väikesteks tükkideks ja siis lasta need veega kanalisatsiooni. Miks võiks aga köögihunt igas majapidamises olemas olla?

Foto: Shutterstock.com

Vähendamaks kodumajapidamises toidujäätmetega seotud probleeme on alates 1960-aastast USA-s välja mõeldud köögihunt. Toidujäätmed moodustavad kuni 30% kogujäätmetest ja vältimaks lõhna-, hügieeni-, kogumise- ja äraveoga seotud probleeme, on mõistlik paigaldada kööki köögihunt.

Köögihunti saab paigaldada pea iga köögivalamu külge. Selleks on vaja jälgida kasutusjuhendit, kuid alati saab seda teha lasta ka spetsialistil. Köögihunti kasutades tuleks meeles pidada, et köögihunt kasutab oma tööprotsessis kraanivett ja seda peaks kasutama mõõdukas koguses. Kraanivett kulub päevas umbes üks WC loputuskastitäis. Eriti säästlikud köögikraanid köögihundile ei sobi ja samuti ei sobi sellele liiga väike hulk toidujäätmeid, sest need on kiulised. Üldises plaanis on köögihundid aga sisuliselt hooldusvabad.

Köögihunti saab paigaldada pea iga köögivalamu külge.

Foto: Shutterstock.com

Miks eelistada WasteMaid köögihunti?

WasteMaid köögihundid on turul kaasaegsemad. Nad on oma kaalult kergemad, mis tähendab lihtsamat paigaldust ja nad teevad tööd suuremate pööretega ehk purustamisprotsess on kiirem ja efektiivsem. Seega kulub ka vähem elektrit ja vett.

Müügil: