Avaleht Teenus Moody’s hindas Luminori väljavaate positiivseks
Moody’s hindas Luminori väljavaate positiivseks

Moody’s hindas Luminori väljavaate positiivseks

Moody’s Investor Service (Moody’s) teatas Luminori pangahoiuste reitingu Baa1 kinnitamisest ja muutis reitingu väljavaate positiivseks.

Reitinguagentuuri Moody’s reiting kajastab panga suuremat kapitaliseerituse taset, palju väiksemat rahastamise sõltuvust varasematest emapankadest ja probleemsete laenude edukat vähendamist. Seda tasakaalustavad strateegilised väljakutsed, mis on seotud panga naasmisega kasvu ja kõrgema kasumlikkuse juurde ning vajadus jätkata IT-investeeringute tegemist.

Reitingu kinnitamisele eelnes Läti ja Leedu riigireitingute ülevaatus.

Luminori tegevjuhil Peter Bosekil on hea meel, et Moody’s tunnustab Luminori edusamme ja et Balti riikide majandus on vastupidav, eriti arvestades eelmise aasta erakordset olukorda. „Moody’se konstruktiivsed kommentaarid on kooskõlas meie järgmise arenguetapiga ja selle aasta prioriteetidega,“ ütles Bosek.

Moody’s kinnitas Luminor Bank AS-i pikaajaliste ja lühiajaliste pangahoiuste reitingu Baa1/P-2, tagatiseta võlakirjade pikaajalise reitingu Baa2, tagamata keskpika tähtajaga võlakirjade programmi reitingu (P)Baa2 ja vastaspoole riskireitingu A3/P-2. Lisaks kinnitas Moody’s baaskrediidihinnangu ba1, korrigeeritud baaskrediidihinnangu ja vastaspoole riskihinnangu A3(cr)/P-2(cr). Pikaajaliste hoiuste ja tagatiseta võlakirjade pikaajaliste reitingute väljavaade hinnati stabiilse asemel positiivseks.

Luminor on umbes 900 000 kliendi ja 2300 töötajaga suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja Baltimaades, kellel oli 2020. aasta detsembri lõpu seisuga 16,1% hoiuste ja 17,2% laenude turuosa. Panga omakapitali maht on 1,7 miljardit eurot, mis tagab Luminori kapitaliseerituse 22,4% tasemel esimese taseme põhiomavahenditega (CET1).