Avaleht Majandus Nordecon sõlmis lepingu Piusa kordoni hoonete ehitustöödeks
Nordecon sõlmis lepingu Piusa kordoni hoonete ehitustöödeks

Nordecon sõlmis lepingu Piusa kordoni hoonete ehitustöödeks

Piusa kordoni eskiis (1)Nordecon AS ja Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmisid sel nädalal lepingu Võrumaal Meremäe vallas asuva Piusa piirivalvekordoni hoonete rekonstrueerimiseks. Kordoni ehitustööde maksumuseks on ligikaudu 3,8 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

„Nordeconil on hea meel võimaluse üle taas kord panustada Eestile oluliste objektide rajamiseks riigi kaguosas, tagamaks sel viisil paremaid töö- ja elutingimusi nii piirivalvuritele kui ka teistele igapäevaselt riigikaitse eest vastutavatele  inimestele,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur. „Piusa kordonihoone kuulub meie jaoks samasse ritta mullu valminud Kuperjanovi pataljoni territooriumil asuva Kaitseväe Lahingukooli uue õppehoonega ning paari aasta eest uue kuue saanud Koidula piirijaamaga.“

Piusa kordoni eskiis (3)Avo Amburi sõnul peetakse Piusa kordoni vastutusalas olevat piirilõiku üheks raskemaks ning seetõttu on kordoni kordategemine ning sealsete tingimuste kaasajastamine oluline. Piusa kordon kuulub ka RKAS-i tänavuste tähtsamate ehitusobjektide sekka.

Tööde käigus lammutatakse olemasoleva kordoni kasutuseta hooneosa ning ehitatakse juurde uus tiib. Eesmärgiks on ehitada piirivalvekordoni funktsioonidest tulenevaks tööks igati sobiv hoonetekompleks, mis oleks võimalikult madalate ülalpidamiskuludega ja kauakestev. Hoone rekonstrueerimisel  sobitatakse kaasaegne arhitektuurne lahendus maksimaalselt olemasolevasse keskkonda.

Piusa kordoni eskiis (4)Kolmekorruselise peahoone ning abihoonete suurus on kokku üle 2500 ruutmeetri. Ehitustööde valmimise tähtajaks on märts 2016. Ehitusprojekti koostas AS Amhold.

Piusa kordon on Eesti maismaapiiri valve üks tugipunkte, mis saab olema ka oluliseks baasiks piirivalve eriüksusele. Tegu on olulise investeeringuga Eesti-Vene piirijoonel, mis on suunatud turvalisuse parandamiseks Euroopa Liidu ja NATO välispiiril.

Nordecon AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Alates 2006. aasta maist on Nordecon noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni konsolideeritud müügitulu oli 2014. majandusaastal ligi 161 miljonit eurot ja puhaskasum 2,3 miljonit eurot. Kontsern annab tööd enam kui 730 inimesele.