Avaleht Majandus OLE TEADLIK I Coop Pank loobub väikelaenude ennetähtaegse tagastamise tasust
OLE TEADLIK I Coop Pank loobub väikelaenude ennetähtaegse tagastamise tasust

OLE TEADLIK I Coop Pank loobub väikelaenude ennetähtaegse tagastamise tasust

Coop Pank muudab eraklientide hinnakirja ja kaotab alates 20. maist väikelaenu lepingute ennetähtaegse tagastamise tasu, mis seni ulatus 1 protsendini laenusummast.

Coop Panga erakliendi tarbimisfinantseerimise äriliini juht Rasmus Heinla selgitas, et muudatuse eesmärk on soodustada klientidel soovi korral väikelaenude võimalikult kiiret tagasimaksmist. „Coop Panga tellimusel tänavu märtsis läbi viidud väikelaenude uuringust selgus, et kaheksa inimest kümnest on väikelaenu võtmisel huvitatud võimalusest maksta laen tagasi ennetähtaegselt ilma lisakuludeta ning iga teine oleks huvitatud sellest, kui saab mõni kuu maksta võimalusel rohkem kui ettenähtud kuumakse. Hinnakirja muudatusega püüamegi tulla vastu klientide soovidele,“ lausus Heinla.

Uuringu tulemustest nähtus, et 42% Eesti täiskasvanud elanikkonnast on mingil ajahetkel väikelaenu tarbinud. Neist 41% on teinud seda ühel korral ning sama palju inimesi kahel või kolmel korral.

Väikelaenu ennetähtaegse tagastamise tasu oli siiani Coop Pangas kuni 1% ennetähtaegselt tagastavalt summalt. Alates 20. maist jõustuva muudatusega on eraklientide väikelaenude ennetähtaegne tagastamine tasuta. Muudatus laieneb uutele ja ka olemasolevatele laenulepingutele.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 71 100 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga strateegiliseks aktsionäriks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 340 kauplust.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga