Avaleht Majandus Otepääl avas uksed uus söögikoht Ugandi Resto
Otepääl avas uksed uus söögikoht Ugandi Resto

Otepääl avas uksed uus söögikoht Ugandi Resto

Foto: Monika Otrokova
Foto: Monika Otrokova

Reedel, 18. novembril, avas Otepääl pidulikult uksed „vana“ uus söögikoht – nimelt sai kõigile tuttavast Oti pubist Ugandi Resto.  Põhjaliku uuenduskuuri läbinud Ugandi Resto on täielikult pühendatud Otepääle ja sini-must-valgele rahvuslipule.

Oti pubi avati 2001. aastal ning see on siiani Otepääl toitlustust ja meelelahutust pakkunud. Ugandi Resto juhataja Siim Kalda sõnul tuli idee senine söögikoht ümber profileerida kusagil poolteist aastat tagasi. „Tahtsime jõuda klientidele veel lähemale ning rohkem rõhutada Otepää eripära,“ sõnas Siim Kalda. „Ugandi on ju muinasaegne maakonna nimi ja Otepää oli omal ajal olulisemgi koht, kui Tartu. Meie jaoks oligi tähtis pöörata tähelepanu piirkonna rikkalikule ajaloopärandile.“

Vana sisekujundus on täielikult kadunud, sisearhitektid Alesja Kovalenko-Lauri ja Mait Lauri sisekujundus on detailiderohke, igal sammul kohtab viiteid kohalikule olustikule. Nii näiteks on esimesel korrusel triibuline vaip, mis on inspireeritud I Maailmasõja-aegse Otepää rahvariideseeliku triipudest. Seinu katavad muistse maakonna kaardid ning üks sein on kaetud dekoratiivse pähklipuiduga. Esimese korruse saali hoiab püsti pähklipuu-kujuline sammas. Pähklitel on Otepää sümboolikas teada-tuntud tähendus. Otepää nimi oli varem Nuustaku, mis on tulnud saksakeelsest sõnast Nusstage, ehk pähklipäev. Otepää ümbruses kasvasid 19. sajandil suured pähklimetsad, kust siis mõisniku korraldusel tulnud pähkleid korjata.

Foto: Monika Otrokova
Foto: Monika Otrokova

Midagi tuttavat leiab Oti pubi külastaja siiski endisest olustikust üles – võidukarikate riiul on endiselt alles, sellele lisandus veel olümpiasangarite sein.

Ugandi Resto teine korrus on aga täielikult pühendatud Eesti lipu loole. Pühitseti ju Otepää kiriklas 1884. aastal esimene sini-must-valge rahvuslipp. Ka siin kohtab külastaja detailiderikast interjööri – vaip ja mööbel on rahvusvärvides ning seintel on ära toodud kogu Eesti lipu lugu alates selle algusest kuni tänapäevani. Täpsemat infot Eesti lipu kohta saab külastaja interaktiivselt ekraanilt. Teise korruse Eesti lipu tuba sisustati koostöös Riigikantseleiga, interaktiivse ekraani sisu koostas Siim Kalda.

Meeleolukal avamispeol esinesid külalistele Maarja-Liis Ilus ja Jürgen Veber. Ugandi Restot olid tulnud tervitama erinevad koostööpartnerid ja Otepää vallavalitsuse esindus.  Restorani menüü kohta ütles Siim Kalda pidulikul avamisel, et see saab olema kergelt Itaalia-hõnguline. Ugandi Resto annab tööd 11-le inimesele, hooajaliselt suureneb see  kuni 30 inimeseni.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga